מימין: ד"ר הידש ופורפ' מזא״ה. צילום: דוברות הדסה
בית החולים בהדסה הכריזו היום (יום ב') על קידומם של שניים מרופאיהם לתפקידי מנהלי מחלקות.

פרופ׳ חגי מזא״ה, מומחה בכירורגיה כללית וכירורגיה אנדוקרינית הוא המנהל החדש של המחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי הדסה הר הצופים. פרופ׳ מזא״ה הוא כבוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ועם תום לימודיו התמחה במחלקה לכירורגיה כללית בהדסה הר הצופים.

עם סיום התמחותו בהדסה השלים פרופ׳ מזא״ה את הכשרתו הקלינית בהתמחות על בכירורגיה אנדוקרינית במדיסון, וויסקונסין, מהמוסדות המובילים בעולם בתחום. לאחר חזרתו ארצה המשיך לפתח את תחום הכירורגיה האנדוקרינית בהדסה תוך ביסוס המחלקה כאחת המובילות בתחום בעזרת שיתוף פעולה הדוק עם אנדוקרינולוגים רבים בארץ. לאחרונה הוא מונה ליושב ראש החברה לכירורגיה אנדוקרינית בישראל.

״הדסה היא המוסד הרפואי המוביל בארץ וכירורגיה היא אחד התחומים המרכזיים בכל בית חולים. לנהל את המחלקה הכירורגית בה גדלתי זה כבוד ואתגר גדול", אמר השבוע. "המחלקה תהיה אבן שואבת לרופאים בכירים ומתמחים מצטיינים בארץ",הוסיף.

עוד הודיעו השבוע בהדסה כי גם למחלקת אורולוגית ילדים יש מנהל חדש - ד"ר גיא הידש, מומחה בטיפול רפואי וניתוחי במומים מורכבים של מערכת השתן. בהדסה מספרים כי ד״ר הידש הוא חבר באיגוד האורולוגים הישראלי ובאיגוד האמריקני ומרצה בכיר באוניברסיטה העברית בפקולטה לרפואה, מקום בו זכה מזה שנתיים בתואר מצטיין דיקן בהוראה.

"השאיפה שלי עם קבלת המינוי המכובד הזה, היא לעשות את כל שביכולתי וביכולת הצוות המצוין באורולוגית ילדים על מנת להבטיח כי המטופלים שלנו יוכלו ליהנות מבריאות ואיכות חיים טובה לאחר הטיפול המתאים. אין לי ספק כי מוסד מפואר כהדסה הנמצא בחזית הרפואה ראוי להיות מוביל ופורץ דרך גם בתחום אורולוגית הילדים", אמר השבוע ד"ר הידש.