מימין: פרופ׳ דוד מנקוטה והאב הטרי שזכה בבן ובשלושה אחים. צילום: דוברות הדסה

שמחה נוספת בבית החולים הדסה עין כרם: לאחר שבירת שיא בחדרי הלידה של יולדת אשר ילדה את בנה ה-20, אתמול (יום ד') אם לשמונה ילדים (38) מירושלים, ילדה שלישייה בהדסה עין כרם, שעות לאחר שנכדה הראשון נולד שם אף הוא.

האישה, תושבת העיר העתיקה, התבשרה להפתעתה במהלך ההיריון כי היא נקלטה באופן טבעי עם שלושה עוברים. "זה היה הריון שבמהלכו כמובן שמרו עליי במחלקת נשים בהדסה, כי הוא מוגדר הריון בסיכון", היא מספרת בעודה מתאוששת במחלקת יולדות ג', מן הניתוח הקיסרי. 

כאשר נולד נכדה הראשון אתמול, בן לבנה הבכור (22), היא לא שיערה כלל כי תלד באותו תאריך. "כלתי ילדה בשבוע 38, שזה הזמן ההגיוני ללדת, ואני הייתי רק בשבוע 33 – זה עוד מוקדם ללדת, הייתי שמחה אם העוברים היו ממשיכים עוד קצת בבטן", היא מספרת בחיוך, וכלתה - היולדת הטרייה השוהה עמה בחדר חייכה אף היא. "אבל כמה שעות לאחר הלידה של כלתי התחלתי להרגיש צירים, הם התחזקו והיה ברור שנוסעים להדסה".

את היולדת ניתח פרופ' דוד מנקוטה, מנהל מחלקות היולדות וסיבוכי הריון בהדסה עין כרם, שגם ליווה אותה במהלך ההריון שהוגדר הריון בסיכון: "מדובר בהריון ספונטני של שלישייה במהלכו אושפזה האם במשך מספר שבועות בהדסה עין כרם עקב סיבוך הריוני שחייב אותנו להשאירה באשפוז ובהשגחה צמודה במחלקה. 

"המעקב והטיפול בה דרש השגחה מיוחדת של צוות רופאי סיבוכי הריון, אולטראסאונד, גניקולוגיה, רופאי תינוקות, ומרדימים. היא ילדה בניתוח מורכב, אנו בהדסה מיומנים בסוגים שונים של לידות - גם המורכבות שבהן. נולדו לה 3 תינוקות במשקלים טובים, פגים בשבוע כמעט 34 שנמצאים בהשגחה במחלקת הפגים, במצב כללי טוב".

כעת לאחר לידה, הסתבא הפכה לאם ל-11 וסבתא לנכד אחד. "בבית כבר מחכים לי סטים של שלושה דברים מכל דבר, שלוש עריסות, שלוש שמיכות, והמון בקבוקים וכמובן כל האחים, אחד מהם בן שנה וחצי".

בעניין העזרה בגידול התינוקות, אמרה: "זה נכון שהגדולים יוכלו לעזור לי, אבל אני בטוחה שאקח עזרה רצינית לפחות בהתחלה".

על גידול משותף של כל התינוקות יחד, היא לא מתחייבת. "לכל אחד בית משלו, והמון תעסוקה. אנחנו גרים קרוב זה לזה אז הקטנים יגדלו בקרבה אחד לשני, ועכשיו מחכה העבודה האמתית, כשנשתחרר מבית החולים. לכל אחד יש כבר שם, בחרנו שמות כשהיו בבטן וידענו מי הוא כל עובר. בהתחלה סומנו כ- A, B, ו-C ומהר מאוד כבר קראנו להם בשמות שלהם, יוסף, מוסא ועיסא".