פרופ' מיקי וינטראוב. צילום: עמית שאבי

אחרי המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים בהדסה, פרופ' מיקי וינטראוב יעמוד בראש המרפאה רב-צוותית לפגיעות מוחיות בבית החולים לילדים, אלי"ן.

שבעה חודשים עברו מאז נכנסה לתוקף התפטרותו של הפרופ' מיקי וינטראוב, מי שעמד בראש המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים בהדסה עין כרם ומי שהיה, כך לטענת הנהלת בית החולים, מנהיג המרד שהוביל להתפטרותם של חמישה רופאים בכירים נוספים, שלושה מתמחים ועובדי מחלקה רבים נוספים, על רקע חילוקי דעות עם ההנהלה.

בחודשים מאז עזב את הדסה, לא עסק ווינטראוב באונקולוגית ילדים אלא השתלב במערך הרפואי של בית החולים השיקומי לילדים, אלי"ן בירושלים.

כעת מודיעים באלי"ן כי פרופ' וינטראוב יעמוד בראשה של מרפאה חדשה, רב צוותית, לפגיעות מוחיות לילדים שחוו טראומה ומחלות שונות. בבית החולים מסבירים כי ילד לאחר טראומה שסיים את תקופת האשפוז השיקומית יגיע למרפאת הפגיעות המוחיות שם יפגוש בפרופ' וינטראוב שיערוך לו הערכה רפואית ותפקודית באופן פרטני. לאחר מכן יפנה אותו להמשך טיפול באמצעות צוותי הפזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, נוירופסיכולוגיה וריפוי בעיסוק.

ד"ר מורית בארי מנכ"ל אלי"ן: "המרפאה חדשה תאפשר למטופלים שסיימו את תקופת האשפוז שלהם לקבל את כל שירותי הרפואה במקום אחד".

משבר הילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית פרץ, כזכור, בשנה שעברה על רקע מחלוקת מקצועית בין ההנהלה והרופאים הנסובה סביב השתלות הילדיםבחודשים שעברו מאז התפטרו הרופאים רובם מצאו עבודות חדשות בבתי חולים ומרפאות קופות חולים בעיר ומחוץ לה, חלקם, כמו הפרופ' וינטראוב, בתחומים שאינם אונקולוגים