אז מה בתפריט? תושב העיר הגיע לקופת החולים עם קושי לבלוע והופתע לגלות כי בארוחת הצהריים בלע חוט תיל.

בשבוע שעבר הגיע למרכז הרפואי של מכבי שירותי בריאות בארנונה משה בן עמי (40). לאחר שסיים לאכול ארוחת צהריים הוא הרגיש שלפתע משהו דוקר אותו בגרון ומקשה עליו לבלוע.

חוט תיל שנשלף מגרון של גבר בן 40. צילום: באדיבות מכבי

את פניו קידמה האחות במרכז, הלן דניאל, אשר ניסתה לשחזר יחד איתו מה יכול היה לגרום לכך ומה הוא אכל לאחרונה. בבדיקה שערכה בגרונו של בן עמי הצליח האחות לזהות עצם זר במיקום עמוק יחסית. הערכתה הראשונה הייתה כי מדובר בשערה. בזהירות רבה הכניסה דניאל פינצטה רפואית אל תוך גרונו של בן עמי ומשכה את העצם הזר.

למרבה הפתעתה, והפתעתו של המטופל, לא הייתה זאת שערה, כפי שחשבה, אלא חתיכת חוט תיל באורך של סיכת מהדק. בן עמי המופתע הרגיש מיד הקלה בבליעה.

"בחיים לא הייתי מאמינה שזה מה שהוא בלע. ראיתי מקרים של בליעת עצמים זרים, בעיקר בקרב ילדים אבל מקרה שכזה בהחלט לא נתקלתי בכל שנות עבודתי כאחות", סיפרה השבוע דניאל, שעובדת כאחות במכבי למעלה מעשור. "אני לא רוצה לחשוב על מה היה קורה אילו חלילה זה היה מגיע לושט, מה שבטוח שהיינו כבר מדברים אחרת", הוסיפה.

הלן דניאל. צילום: מכבי שירותי בריאות

בן עמי מספר כי אל הקופה הגיע במצב של ייאוש אך הטיפול המהיר של האחות הצליח להפיג את התחושות. "חשוב לי להודות להלן על הזריזות והמקצועיות בשליפה מהגרון אחרת זה יכול היה להסתיים הרבה יותר גרוע", סיכם בן עמי.