אחת המחאות של  הורי המחלקה. צילום: אלכס קולומויסקי

המרוץ לראשות העירייה בשיאו והרוחות לוהטות: פוסט שהעלה בשבוע שעבר המועמד לראשות העירייה עופר ברקוביץ', הקשור לפרויקט חדש בהדסה, הצליח לעורר סערה ברשת, זאת לאחר שאחד מהורי ילדי המחלקה ההמטו־אונקולוגית, שיש לציין כי הוא גם פעיל במחנה משה ליאון, בחר לתקוף את ברקוביץ' עצמו. זמן קצר לאחר מכן הצטרפו למתקפה הורים נוספים שתהו איפה היה יו"ר 'התעוררות' בזמן המשבר. ברקוביץ' בתגובה: "השקעתי עשרות שעות במשבר".

בשבוע שעבר פירסם המועמד לרשות העירייה ויו"ר סיעת 'התעוררות' פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, שבו סיפר כיצד תיווך וסייע להקים פרויקט ביוטק ירושלמי בבית החולים הדסה עין כרם. ברקוביץ' כתב כי נפגש עם מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין ועם סמנכ"ל הפיתוח העסקי בקבוצה שמפעילה את המתחם

ברקוביץ'. צילום: רפי קוץ

הוא הוסיף כי רתם וגייס גם את הרשות לפיתוח ירושלים, שסייעה בהקמת המיזם ובמענקים לחברות. "בכך רתמנו מצד אחד את היתרונות היחסיים של ירושלים, המרכזים הרפואיים והמחקריים המעולים, ומצד שני יצרנו מקומות תעסוקה איכותיים בעיר", כתב ברקוביץ'. 

הפוסט עורר את זעמו של אחד מהורי המחלקה ההמטו־אונקולגית, שעמדה עד לפני כמה חודשים במרכזו של משבר עצום שהסעיר את העיר כולה. אותו הורה, כאמור פעיל במחנה של יריבו הפוליטי של ברקוביץ' משה ליאון, כתב לו תגובה נזעמת. "באמת תהיתי איך מישהו כמוך נמנע מלהתערב במשבר של המחלקה ההמטו־אונקולוגית בהדסה", כתב. "הקשרים שלך עם פרופ' רוטשטיין חשובים לך יותר מילדי ירושלים החולים, כי הם עדיין לא בגיל שהם יכולים להצביע, ובטח אז כשהיית סגנו של חברך הטוב ניר ברקת ולא היית מוכן לשלם מחיר אישי עבור הילדים החולים", הוסיף.

ברקוביץ' ענה לאותו הורה: "השקעתי עשרות שעות במשבר המחלקה ההמטו־אונקולוגית. המהלך להקמת חברות ביוטק איננו קשור למאבק של המחלקה. אתה לא מצפה שבגלל המחלוקת עם רוטשטיין על המחלקה אמנע קידום של פרויקטים בהדסה שיעזרו לחברות ותושבים, נכון?"   

הטענה של ברקוביץ' שלפיה השקיע עשרות שעות בניסיון לפתור את המשבר, הצליחה לקומם הורים נוספים מהמחלקה. "לא ראיתי פעיל אחד שלך במאהל שלנו. לא ראיתי אותך פעם אחת מגיע עם רעיון יצירתי לפתרון המשבר", כתב אחד ההורים בזעם. "לנפנף במשפט ש'השקעתי עשרות שעות במשבר' זה קל, אבל זה שקר".

מקורבים לתנועת 'התעוררות' מסרו השבוע כי "עופר ו'התעוררות' השקיעו רבות בנסיון להביא לפיתרון בנושא משבר הדסה, לרבות הנחת מתווה לפיתרון בפני בג"ץ, עשרות פגישות ושיחות בנושא, אירוע ליצירת לחץ ציבורי בתחנה ופניות למנכ"ל משרד הבריאות.

"אין קשר בין משבר המחלקה האמטואונקולוגית לבין היוזמה לקדם מתחם ביוטק לחברות חדשות בהדסה עין כרם, שיחזק את ירושלים כלכלית ויסייע גם להבראת הדסה. הניסיון לקשור בין שני הדברים איננו ראוי. חבל שפעיל במטה הבחירות של משה ליאון, שהוא חלק מקבוצת ההורים לילדים במשבר הדסה, מנסה לייצר מניפולציה פוליטית בעניין".