ד"ר מרין. צילום: אלכס קולומויסקי

חודשיים לאחר שמיינט ירושלים ו"ידיעות ירושלים" חשף את דבר פרישתו של מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, הודיע פרופ' יונתן הלוי השבוע רשמית על מחליפו בתפקיד - ד"ר עופר מרין. 

במהלך דברים שנשא השבוע מנכ"ל שערי צדק בוועידת ישראל לרפואה, שנערכה בבנייני האומה, שיתף כי בעוד שנה יפרוש מתפקידו, ואז יחליף אותו סמנכ"ל המרכז הרפואי ומנהל יחידת הטראומה, ד"ר מרין.

דבר סיום תפקידו של פרופ' הלוי נחשף לראשונה לפני כחודשיים ב"ידיעות ירושלים", ואז נחשף גם כי לבית החולים חובות אקטואריים של 1.4 מיליארד שקל, על פי דו"ח שהזמין המרכז הרפואי עצמו. 

לדבריו של פרופ' הלוי, כפי שכתב לעובדי המרכז הרפואי, פרישתו היתה מתוכננת מראש והחלטתו התקבלה עם הגיעו לגיל 70. עם כניסתו של ד"ר מרין לתפקיד המנכ"ל יהפוך פרופ' הלוי ככל הנראה לנשיא בית החולים, וכך ימשיך לקחת חלק במוסד שאותו ניהל ב־30 השנים האחרונות. 

ל"ידיעות ירושלים" נודע כי פרט לד"ר מרין הכשיר פרופ' הלוי עוד שני מועמדים לתפקיד, שאותם 'טיפח' יחד עם סמנכ"ל המרכז הרפואי במשך עשור. הבחירה בזהות המחליף נעשתה בידי ועדת איתור שמינה הוועד המנהל של המרכז הרפואי. ההודעה הרשמית צפויה להתפרסם בשבועות הקרובים. 

פרופ' הלוי בירך את ד"ר מרין ואיחל לו הצלחה, כחלק מדברי הפתיחה שנשא בוועידת ישראל לרפואה.