שערי צדק. צילום: גיל יוחנן

צמיחה לצד חובות: המרכז הרפואי שערי צדק חושף את נתוני שנת תשע"ח וטוען: מגמת הצמיחה וההתחדשות שמאפיינת את המרכז נמשכת". אלא שלצידם נמצא ענן גדול של חובות (מעל למיליארד שקל חוב אקטורי לדוגמא) , ומצב כלכלי לא פשוט המאפיין בתי חולים רבים בארץ.  

שנה עמוסה עברה על המרכז הרפואי שערי צדק, במהלכה נחשף על ידי "ידיעות ירושלים" כי בכוונת המנכ"ל, הפרופ' יונתן הלוי לפרוש לאחר שלושים שנה וכי בית החולים נמצא בחובות אקטוארים משמעותיים.

עם זאת, במקביל החל בית החולים בהוצאתה לפועל של תכנית אב לבניית מכון רדיו תרפיה כחלק ממרכז סרטן עתידי, נחנך מרכז מסחרי ועבודות תשתית להוספת מאות מקומות חניה יצאו גם הן לדרך. המספרים של תשע"ח: אל מיון שערי צדק הגיעו בשנה החולפת 163 אלף מטופלים, קרוב ל־35 אלף מתוכם, למיון ילדים. 

כמו כן, בית החולים ביצע 36 אלף ניתוחים ומעל ל־86 אלף חולים אושפזו. יותר מ־22 אלף תינוקות נולדו במחלקות היולדות של המרכז הרפואי ומערך המוח החדש הרחיב את פעילותו ורשם אף הוא הישגים יפים כשביצע 338 ניתוחי ראש ו־216 צנתורי מוח

'שערי צדק' חנך גם מספר מרפאות חדשות וייחודיות בהן מרפאה לטיפול ביובש העין, מרפאת לב מלאכותי (אלב"ד), מרפאה בין תחומית לטיפול בגידולי מוח, מרפאה לטיפול בסרטן השד בנשים צעירות ומרכז לרפואת ספורט.