פרופ' רוטשטיין. חיפש סגן מחוץ להדסה. צילום: אלכס קולומויסקי

מחלוקת התפתחה סביב מינוי סגן מנהל חדש להדסה. ד"ר אשי שלמון, סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, צפוי לסיים בקרוב את תפקידו, אלא שהמנכ"ל, פרופ' זאב רוטשטיין, מתכוון למנות לתפקיד הבכיר אדם מבחוץ.

שלמון, שבעבר התמודד על תפקיד מנכ"ל בית החולים וולפסון אך לא קיבל את התפקיד, הינו רופא מתחום האונקולוגיה ומזה שנים ארוכות שהוא ממלא את תפקיד סגן מנהל בית החולים. כעת, עם היוודע דבר סיום תפקידו, התבשרו אנשי בית החולים כי מנכ"ל הדסה מתכוון לאייש את התקן ברופא חיצוני שמכהן היום כסגן מנהל בית חולים במרכז הארץ. הידיעה כי התפקיד הניהולי הבכיר יינתן, כך נראה, לרופא מבחוץ ולא לאחד מאנשי הדסה, עוררה רגשות מעורבים בקרב הרופאים.

חלק מוועדי הרופאים מרגישים כי החלטה זאת מביעה אי אמון ברופאים מצדו של  פרופ' רוטשטיין וטוענים כי ישנם מספיק אנשים טובים בבית החולים שיכלו לאייש את המשרה. עם זאת, בכירים אחרים דווקא לא מתרגשים מההחלטה ורואים בה המשך ישיר של מדיניות השינויים שהמנכ"ל מנהיג בבית החולים

הדסה: "ד"ר שלמון זכה במכרז יוקרתי לתפקיד בכיר במשרד הבריאות. צוות הדסה וההנהלה מפרגנים לו ומחזיקים אצבעות להצלחתו. במקביל מראיינת הנהלת הדסה מועמדים לתפקיד שיתפנה ותודיע על הנבחר בסיום התהליך".