חלק גדול ממי שהגיע לגיל השלישי וחי לבד, בין אם הוא רווק, גרוש או אלמן, לא מאמין שהוא ימצא אהבה חדשה בגיל כזה. מרביתם (ובעיקר הרווקים שבהם) חושבים שהם איחרו את הרכבת ושכנראה שיעבירו את שנות הזהב שלהם ללא זוגיות.

מחשבה עצובה מאוד, אך גם לא כל כך תואמת את המציאות. מדוע? כמי שחיה ונושמת את עולם השידוכים, אני יכולה להעיד שיש המון מערכות יחסים רומנטיות שנרקמות בגיל הזהב.

צילום: shutterstock

תחשבו על זה, תקופת הפנסיה היא התקופה בה אנחנו הכי זקוקים לבני זוג ממגוון סיבות. קודם כל, יש לנו הרבה זמן פנוי, לא ממהרים לעבודה או לטפל בילדים הקטנים. זהו זמן שהוא נטו עבורנו, ואיך הכי כיף להעביר איתו? עם בן/בת זוג כמובן. מעבר לכך, הילדים והנכדים בדרך כלל עסוקים מאוד במרוץ החיים שלהם ולא מגיעים לבקר בתדירות גבוהה, כך שתחושת הבדידות מתעצמת. אין שום סיבה להיות בודדים, צריך ואפשר למצוא זוגיות. לכן האמינו בכך שמגיעה לכם אהבה. העובדה שאתם סבא או סבתא לא אומרת שאתם צריכים להיות לבד.

רבים מהאנשים בגיל השלישי שאני מכירה תקועים במחשבות כמו "בגילי למצוא זוגיות זה מצחיק", אך בעיניי זה כלל לא מצחיק אלא ראוי להערכה ולהערצה. 

חקוק לי בזכרון מקרה שהיה לי עם גבר בן 75 שנרשם למשרד ההכרויות שלי. הנכדה שלו שמעה על כך והתרעמה - "איך בדיוק תכירי לסבא שלי בת זוג? את עושה צחוק?", אבל כידוע צוחק מי שצוחק אחרון. הכרתי לו אישה מדהימה והם מאושרים עד הגג. 

זכרו- זה לא הגיל אלא התרגיל!

הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה - לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".

לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון