פנטון הינה חברה אמריקאית ותיקה וידועה אשר תחום התמחותה הינו בייצור צבעים, בהם נעזרים ומשתמשים אנשי מקצוע בתחומים שונים בהם אופנה, עיצוב תעשייתי ובייתי, גרפיקה והדפסה. בימים האחרונים הציגה החברה את הצבע הנבחר לשנת 2018, האולטרה סגול. צבע בגוון סגול חזק ומרהיב, אשר לדברי בכירי החברה הינו צבע יצירתי, מפעיל את הדמיון ומאיר את הדרך למה שעתיד לבוא. הבחירה בצבע הסגול אינה מפתיעה לאחר שרק בחודש אוגוסט האחרון הוציאה החברה צבע סגול חדש במחווה לזמר פרינס המנוח.

בכל שנה, מהרגע בו הוכרז הצבע החדש, מיישרים עימו קו באופן כמעט מיידי אנשי התעשייה, המעצבים והעובדים בתחום ומיישמים את המגמה מתוך רצון להישאר טרנדיים ועדכניים. כך, תוך פרק זמן קצר יתמלאו כמידי שנה חלונות הראווה וחנויות העיצוב בצבע הסגול, אשר ישלוט באורך פלא בקולקציות החדשות.

 .מימין לשמאל: מסקרה מייבלין ניו יורק, לק של אורלי, מסקרה של לוריאל פריז

לדברי מיטל שני, סטייליסטית, מעצבת ומבעלי רשת חנויות האופנה קמדן אנד שוז, "סביר להניח כי כבר בחודשים הקרובים נזכה לראות יותר ויותר פריטים בגוון המדובר, עד שיופיעו כמעט בכל חלון ראווה".

 מימין ולפי כיוון השעון: צללית מנצנצת של בועז שטיין, ארנק סגול קמדן אנד שוז, משקפי שמש אירוקה, צילום: ערן תורג'מן, צמיד גורמט של אסף ותומר, שעון של הנרי לונדון צמיד H&O צילום טל טרי,

לדברי תומר בן יוסף, מעצב תכשיטים ומבעלי המותג ASAF & TOMER, "הבחירה בצבע הסגול בדיוק עם תחילתו של החורף הישראלי והגשמים, מסמלים באופן אופטימי ניקיון ורעננות, זמן לחשבון נפש והסתכלות קדימה אל העתיד, כל העולם כמקשה אחת".

מימין ולפי כיוון השעון: צללית של לוריאל פריז, צילום: מוטי פישביין, ליפ פיינט של לוריאל פריז, נעלי סירה של גלי, צילום: דן לב, שעון סווטש, צללית סגולה של יוסי ביטון

חני אטיאס המדריכה המקצועית של חברת ORLY מוסיפה כי הגוון האולטרה ויולט מוצע לרוב במרקמים מטאלים בוהקים ומנצנצים שיתרמו להדגשת הגוון הסגול. "הטקסטורה הזאת מבדילה את האולטרה מהסגול הקונבנציונאלי המוכר והאהוד. הודות לבוהק והברק העוצמתי הגוון יתחבב באופן אינטוטאטיבי על נשים בעלות תעוזה ואמירה אופנתית בלתי מתפשרת", היא פוסקת.