אורי בנקי ושירה ז״ל (צילומים: יואב דודקביץ׳, אלבום משפחתי)

4 שנים לאחר שביתו שירה נרצחה במצעד הגאווה בירושלים, קורא אביה אורי לציבור לצאת מהבית ולהגיע ביום חמישי הקרוב למצעד. שירה היתה בת 16 בהרצחה.

״כמעט ארבע שנים מאז הרצח של שירה והצורך באמירה ברורה ונחרצת של הרחוב הירושלמי בעד סובלנות עומד בעינו״, כתב. ״המתח בחברה הישראלית בין הקולות הקיצוניים לקולות המתונים לא פחת, ומטבע הדברים קולם של הקיצוניים נשמע ברמה וכל הגיג מתלהם מוצא את דרכו חיש קל לכותרות. כל בריון מקלדת מסית מקבל במה וכל שונא ומתלהם מייצר פחד״.

בנקי חותם את דבריו ומזהיר: ״אם הטוב ישתוק וישב בבית - הרוע ירים את ראשו. אשר על כן אל תשבו בבית, אל תותירו את המטלה לאחרים, עשו את המאמץ וצאו לתמוך בחופש, סובלנות ומרחב ציבורי מתון ומכיל״. 


בתוך כך, הבית הפתוח בירושלים, שמפיק את המצעד, פרסם השבוע את המסלול - שיהיה זהה לשנים קודמות: גן הפעמון - כיכר פלומר - רח' קרן היסוד- רח' קינג ג'ורג' – רח' הלל – רח' מנשה בן ישראל - גן העצמאות.

מסלול מצעד הגאווה 2019 (באדיבות הבית הפתוח)

הכניסה למסלול המצעד תהיה דרך שטח הכינוס בגן הפעמון, כיכר פריז ובפינת הרח' ההסתדרות והלל. היציאה מהמסלול תהיה דרך שטח הכינוס בגן הפעמון, דרך כיכר פריז ודרך גן העצמאות. בהפקה מציינים כי לא תתאפשר כניסה ויציאה למסלול המצעד ממקומות אחרים (פרט למקרים חריגים בכפוף להנחיות המשטרה).