עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן

תעלומה: מי השתמש בלי אישור בלוגו של העירייה וקידם בעזרתו אירוע? לפני כשבועיים, ערב חג הפסח, קיבלו תלמידי המכללה האקדמית הדסה הזמנה מאגודת הסטודנטים במכללה להשתתפות ב'ליל סדר חברתי'. במודעה צוין כי למשתתפים תוגש סעודת חג עם כיבוד עשיר, כשבצידה של ההזמנה התנוסס סמלה של עיריית ירושלים, אותו סמל שמופיע באירועים שהעירייה מסבסדת. אלא שלצידו נכתב כי ההשתתפות כרוכה בתשלום סמלי

הבעיה: באירועים שכיכר ספרא מממנת אסור על פי חוק לגבות תשלום מהמשתתפים.

הפרשה הלכה והסתעפה כשבבירור מול הגורמים הרלוונטיים בכיכר ספרא טענו אלה כי לעירייה אין כל קשר לאירוע ומעולם לא יצא תקציב לאירוע הזה מקופת העירייה. לא זו בלבד - בתגובה לפניית "ידיעות ירושלים" ומיינט נמסר משם כי "שימוש בסמל העירייה בפרסום של אירוע מחייב את אישור העירייה או מי מזרועותיה. ככל שאין אישור כזה לאירוע המדובר העירייה תשקול הפעלת אמצעים העומדים לרשותה למניעת הישנות המקרים".

למרות תגובת העירייה והטענה כי נעשה שימוש בלתי חוקי בסמליה, בדיקה נוספת ברישומיה מעלה כי אגף הרווחה מימן את האירוע בתקציב של 500 אלף שקל.

ההזמנה לאירוע

יקיר ג'רסי, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית הדסה: "בעירייה חקרו אותי מכל כיוון אפשרי על האירוע הזה. מדובר באירוע של חב"ד שאני פרסמתי לסטודנטים אצלנו כדי שמי שאין לו איפה לעשות את ליל הסדר יוכל לסעוד שם. זה לא אירוע שלי כך שאין לי שום מושג לגביו. חוץ מלפרסם את המודעה לא עשינו דבר, אפילו אין לי מושג היכן הוא התקיים לבסוף".

מטעם חב"ד נמסר תגובה מאת הרב יגאל ברוור כי "הכול נעשה בתיאום עם העירייה. למרות שנכתב שההשתתפות כרוכה בתשלום, איש מהמשתתפים עדיין לא שילם עליה".