שטרות. אילוסטרציה: Shutterstock

בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת  פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, ושחרר בתנאים מגבילים את האב ובתו, שניהם תושבי העיר בחשד להעלמת הכנסות מהשכרת נכסים שברשותם בסך של 7.6 מיליון שקלים, בשנים 2018-2008. הפרשה החלה מבדיקות שנעשו על ידי חוליית המודיעין בשיתוף פקיד שומה ירושלים 1.

על פי המצוין בבקשת המעצר, ביום 31/10/18 נערך חיפוש בביתו של האב, שם נתפסו מסמכים ולאחר מכן הובאו החשודים לחקירה במשרדי פקיד שומה חקירות מס הכנסה בירושלים. מהחקירה עלה כי הוא השכיר נכסים במשך שנים ולא דיווח על כך, לטענתו משום שלא ראה בכך עסק, אך כיום הוא מודע לטעותו ומתכוון לשלם את כל המס המגיע מכך. יודגש כי בעבר כבר הוא נחקר בחשד להעלמת הכנסות ואף הורשע ובמסגרת עסקת טיעון נגזרו עליו 8 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי.

בחקירתה של בתו, היא טענה כי היא שותפה של אביה בחלק מהנכסים וכי קיבלה כספים מהשכרתם, עליהם לא דיווחה, לטענתה כי אביה אמר לה ש"סידר את כל העניינים עם מס הכנסה", ככתוב בבקשת המעצר.

השופטת, חוי טוקר, שדנה בבקשת המעצר, נעתרה לבקשת רשות המסים לשחרור החשודים בתנאים מגבילים. בין השאר היא קבעה התחייבות עצמית על סך של 250 אלף שקלים לכל אחד מהם,  הפקדת מזומן בסך של 30 אלף שקלים וצו איסור יציאה מן הארץ למשך 180 יום.