הטקס של מנח"י. ההורים זועמים. צילום: מהפייסבוק

אוסקר החינוך הירושלמי הסתיים בצורה לא נעימה: הורים בגן ילדים ברמות טוענים השבוע להטיה בתוצאות הבחירות של מה שזכה לכינוי 'טקס האוסקר של מנח"י', שבמסגרתו היו אמורים להיבחר אנשי ונשות החינוך המובילים והאהובים בעיר. לטענתם, הגננת של הגן שלהם היתה אמורה לזכות, אך בסופו של דבר הוכרזה זוכה אחרת. "כולם היו בשוק, היינו בטוחים שהיא תזכה", הם אומרים

טקס האוסקר של מנח"י שהתקיים השבוע היה גולת הכותרת של מערכת החינוך בעיר בחודשים האחרונים. זה היה אמור להיות ערב שבו כל המגזרים והאוכלוסיות בירושלים מתאחדים ומוקירים את אנשי החינוך הירושלמים שעובדים לילות כימים עבור הילדים. אולם למרות הציפיות והחגיגיות, מתברר שמאחורי הקלעים התרחשה דרמה לא קטנה.

את הפרס בתחום גני הילדים קטפה גננת מהמגזר הערבי, מה שעורר את חמתם של הורי גן ילדים ברמות - שהיו בטוחים שהגננת שלהם תהיה הזוכה. לטענתם, הם שמעו שמנח"י התקשרו בבוקרו של הטקס למפקחת על הגן שלהם מטעם משרד חינוך וביקשו ממנה להגיע לטקס ולהתכונן לעלות לבמה כדי להעניק את הפרס לגננת שלהם, זאת כמובן בלי לגלות לאף אחד שהיא הזוכה עד ההכרזה.

אלא שבטקס עצמו התברר שהגננת מרמות אינה הזוכה. "רק לאחר ההכרזה על הפרס נודע לנו שהמפקחת קיבלה טלפון ממנח"י בבוקר הטקס", אמרה אחת האימהות. "כמובן לא היינו אמורים לדעת מזה, אך בכל זאת שמענו שיחות של כל מיני גורמים אחרי הטקס והבנו שהגננת שלנו היתה אמורה לזכות. כולם היו בשוק, כולל הגננת, שנראתה מאוד עצובה. היינו בטוחים שהיא תזכה כי היא קיבלה כל כך הרבה המלצות מהורים שעברו תחתיה ב־19 השנים האחרונות".

עוד טוענים ההורים כי לדעתם מישהו החליט ברגע האחרון לשנות את הבחירה. "אין לנו כמובן דבר וחצי דבר נגד המוצא של הגננת שזכתה, אנחנו פשוט המומים מכך שההחלטה נעשתה ברגע האחרון, אחרי שכבר הודיעו למפקחת ואמרו לה שהיא תצטרך לעלות על הבמה ולהעניק את הפרס לגננת שלנו", הם אומרים.

העירייה: "מינהל החינוך הציב לעצמו למטרה עליונה לחזק את מעמדם של אנשי ונשות החינוך הירושלמים בכל הזדמנות אפשרית. אנו גאים להוביל בתחום זה גם ברמה הארצית ולהוות השראה לרשויות נוספות לפרגן באופן כה משמעותי לאנשי ונשות החינוך".

משרד החינוך: "דבר הזוכה בפרס לא הייתה ידועה למי מטעמינו ביום התחרות. מדובר בטקס שקיימה העירייה ולה הזכות הבלעדית להחליט על זהות הזוכה".