לילי בן עמי. צילום: ענת יורובסקי

זמן קצר לאחר הגשת כתב האישום התייצבה השבוע לילי בן עמי, אחותה של מיכל סלה ז"ל, בכנס נעמת בעיר למניעת אלימות נגד נשים ונשאה נאום מרגש. "אחותי הקטנה נרצחה לפני 40 יום, בגיל 32, לעיני בתה בת השמונה חודשים, בידי בן האדם שהיה אמור לדאוג לשלומה ולבטחונה, האבא של הבת שלה", אמרה. "אחרי שזה קרה אמרתי שאם זה קרה למשפחה שלנו זה יכול לקרות בכל בית. והנה, בקושי עבר חודש ועוד שתי נשים נרצחו.

"היום הוגש כתב האישום. הייתי באולם. הישרתי אליו מבט. הפעם האחרונה שראיתי אותו היתה שלושה ימים לפני הרצח, בחג, עם מיכל ועם הוריי. שלושה ימים אחרי זה, ב־11 דקירות סכין, באכזריות בלתי נתפסת, כשהוא התחיל לעשות את המעשה הנורא בחדר של התינוקת, הוא לקח אותה מאיתנו".

בן עמי המשיכה: "את רחשי ליבה מיכל נהגה להעלות על יומנים. יומנים אישיים שהיא לא הראתה לאיש מלבדה. היום, עם הגשת כתב האישום, הוא יקבל לידו את היומנים של מיכל. הוא יחטט עתה בנבכי ליבה ונשמתה. הוא המנוול יזכה לגעת בנבכי נפשה ואנחנו לא. אין לי שום גישה לראיות הללו. מה היו מילותיה האחרונות? האם היא דאגה לבתה הקטנה?

מיכל סלה ז״ל (צילום: באדיבות המשפחה)

"40 יום של חקירה והוא שותק. יש קורבנות אחרים שגם שתקו לפני מיכל, עדים ששתקו כי פחדו או ריחמו עליו אולי. הוא יודע לדבר בצורה מאוד מעוררת רחמים. אני קוראת לכם לדבר ולשתף. להתעניין, לשאול. זה יכול לקרות בכל משפחה. מיכל כנראה חשבה שהיא תהיה מסוגלת להתמודד עם זה בעצמה. היא לא העלתה על דעתה שזה יקרה. אין לי ספק".

לילה קודם לכן, השתיים השתתפו בסדנה להעצמה נשית כאשר בסופה שוחחה מיכל עם המנחה שלה על הזוגיות על מלול. בן עמי המשיכה:"הייתי איתה לילה קודם. מסתבר שכמה שעות אחרי זה הוא רצח אותה. לא היה לה מושג שזה עומד לקרות. אנחנו משערים שהיא רצתה לסיים את הקשר ואז הוא עשה את זה. אני קוראת לנשים לשתף, לא לפחד. אם לא נשתוק אני מאמינה שנוכל לצמצם את התופעה הכל כך קשה הזאת".

על פי כתב האישום, מלול דקר את מיכל סלה מחוץ לחדר הילדה בעודה מדממת. שם דקר אותה כ-11 פעמים תוך שהמנוחה מנסה להתגונן בשארית כוחותיה מפניו. עקב דקירותיו של מלול נפגעו בין היתר כלי דם מרכזיים בצוואר, הריאה וכן אברים פנימיים נוספים בבטנה עד שמתה. מלול הואשם ברצח בנסיבות מחמירות. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו.