יוסי חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

אורלי זוהר, אלמנת צה"ל אחותו של חבר המועצה החדש עו"ד יוסי חביליו, פירסמה פוסט כואב בו היא מגנה את דברי יו"ר הבית היהודי בעיר, חגית משה ומספרת כיצד גידל יוסי את שלושת ילדיה. "יוסי חביליו מעולם לא התייחד ביום הזיכרון עם פלסטינים".

אורלי זוהר, אחותו של יוסי חביליו, לא יכולה לשתוק יותר אחרי מסע הדה לגיטימציה שעובר חבר המועצה החדש. בפוסט מרגש שפרסמה בפייסבוק, היא מגוללת את סיפורה האישי בתור אלמנת צה"ל ודורשת מחגית משה, יו"ר הבית היהודי בירושלים, התנצלות.

"לצערי הרב אני נאלצת לכתוב דברים כואבים אלו", פתחה זוהר בדבריה, "כחלק ממסע ההכפשה שמצליחה לעשות חברת הבית היהודי במאבק על ראשות העיר, הגברת חגית משה, כל מי ששמע או ראה את דבריה לגבי אחי הגדול יוסי חביליו מבין שזהו עוול נורא".

"אנחנו משפחה שכולה בישראל", המשיכה זוהר, "יוסי איבד אדם יקר ביותר על הגנת המולדת ואני אורלי חביליו זוהר, אלמנת צה"ל ואם לשלושה יתומים".

כזכור, בימים האחרונים הופיעה משה בכלי התקשורת וטענה כי הסיבה שהחליטה לתמוך בליאון היא העובדה שעופר ברקוביץ החליט למנות את חביליו לאחד הסגנים שלו במידה וייבחר.

"יוסי גידל את שלושת ילדיו של אמיר אהובי", המשיכה, "שנפל למען המדינה בפעילות מבצעית ובכל יום זיכרון, וביום השנה ובכל יום ובכל דקה, זוכר ולא שוכח את הנופלים ואת גיסו היקר ובכל יום ובכל שעה מטפל ומגדל את יתומיו".

הפוסט של אורלי זוהר. צילום מסך מהפייסבוק

בהמשך ציינה זוהר את הקשר האישי עם משה ליאון וטענה ש"אם היית מיידעת את מר משה ליאון בדברים אלו, היה מתבייש בך כי משה ליאון מכבד אותנו כבר שנים באירועי הנצחה לאמיר שנפל ומשה ליאון יודע בדיוק מי היה אמיר. גם במפלגה שלך היו מתביישים בדברייך".

לבסוף, זוהר הכחישה את דבריה של משה לפיהם חביליו נכח באירועי הנצחה משותפים לישראלים ופלסטינים. "יוסי מעולם לא התייחד ביום הזיכרון לחללי צה"ל עם פלסטיניים", סיכמה, "יוסי חביליו, האח שלי, בכל יום זיכרון עומד ליד קבר אהוב ליבי, הבעל שלי ואב ילדיי, מחבק אותי ואת הילדים הכי חזק. אנו מצפים להתנצלותך".

חגית משה מסרה בתגובה: "אורלי, כבודם של חיילי צה"ל הוא הדבר היקר לי מכל והראשון במעלה. דווקא מתוך אותם רגשי כבוד והערכה לאנשים יקרים אלו התקוממתי כאשר עו"ד חביליו ייצג את הזכות לקיים טקס בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה שבו ניתן כבוד ומעמד זהה לחללי צה"ל ופעולות האיבה מחד ולמחבלים מאידך. הטקס הזה פגע פגיעה חמורה, שאינה ניתנת לתיאור ברגשותיהם של משפחות שכולות ואני כואבת את כאבם. לי באופן אישי היה קשה לפגוש בבית המשפט את עו"ד חביליו כשהוא בחר לייצג שם את אותו הטקס.

"כמובן שאני מתנצלת מעומק ליבי אם פגעתי ברגשותיך. אני מבינה לליבך וצר לי על אי ההבנה. יש להפריד בין האדם הציבורי לאדם הפרטי .

"אני עדיין מתנגדת לקיומם של אירועים כמו זה שהתרחש שפוגע בערך המקודש של זיכרון חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה".