המחבל סנד אל-טורמאן. צילום: שלו שלום

"ברח כי פחד", כך מסביר מחמד טרמאן, אחיו של סנד אל טרמאן, בהתייחסות לחשד נגד אחיו כי דרס את החיילים בפיגוע במתחם התחנה. מחמד טוען כי מדובר בתאונת דרכים וכי סנד הסגיר את עצמו לתחנת עציון אמש (ה'). מעצרו של סנד הוארך בעשרה ימים. 

"בתקופה האחרונה התחיל הכל להתנפח. הוא עשה תאונת דרכים, ברח כי הוא פחד וזה נורמאלי. וביום השני הוא נסע לתחנת עציון והוא הסגיר את עצמו. שמעתי שתפסו אותו ואני הייתי איתו והיינו יחד בתחנת עציון. הוא הודה בתאונה - אך דובר על תאונת דרכים. למה ברחת שאלו אותו – 'כי פחדתי שירו בי"'. 

"יכול להיות שהוא נרדם על ההגה. הגעתי איתו אחרי כמה שעות לתחנת המשטרה", הוסיף. "אם היה קצת חכם היה בורח לתחנת משטרה באותו רגע. כל הזמן גם איתי בחקירה מחפשים בעיה נפשית ומשפחתית. 'למה הוא עשה את זה?'".

סנד למד הנהלת חשבונות במכללת 'דוד ילין' ועבד בבית הכרם. כמו כן, בדיון הכחיש החשוד כי ביצע את הפיגוע מתוך כוונה לבצע פיגוע לאומני. עוד טען כי מדובר בתאונת דרכים, וכי הסגיר את עצמו למשטרת גוש עציון.

ביום חמישי, בסביבות השעה 2 לפנות בוקר, המחבל דרס קבוצת לוחמים שהיו בסיור מורשת ליד מתחם התחנה בירושלים, בדרכם לכותל. אחד מהם נפצע קשה ונותח הלילה, אחר נפצע בינוני והיתר קל. החיילים שהתגייסו לאחרונה לא הספיקו לירות על הדורס שאחריו התנהל מצוד. רוב החיילים שוחררו מבתי החולים, מצבו של הפצוע הקשה משתפר אך הוא עדיין מונשם ומורדם.

שעות לאחר הפיגוע, אותרה מכוניתו של המחבל בעיירה בית ג'אלה ליד בית לחם. הוא המשיך במנוסה ונתפס אתמול אחר הצהריים. כוחות ימ"מ, צה"ל ושב"כ עצרו בצומת הגוש את אל-טורמאן. למחבל אין לו עבירות ביטחוניות קודמות.

זירת הפיגוע במתחם התחנה והמחבל. צילום: יואב דודקביץ'

אתמול פרסמנו במיינט ירושלים תיעוד בלעדי בו נראה החשוד שעות לפני פיגוע הדריסה במתחם התחנה בתוך רכבו כאשר הוא שומע מוזיקה בעוצמה גבוהה.