בניהם של הזוג כדורי, במסיבת העיתונאים | צילום: לירן תמרי

כמעט חודש לאחר הרצח הכפול בשכונת ארמון הנציב של בני הזוג יהודה ותמי כדורי, ובעוד צו איסור פרסום מוטל על כל פרט מהחקירה, קיימה היום (רביעי) משפחת כדורי מסיבת עיתונאים אותה פתח עורך דינם, איתמר בן גביר שתקף את המשטרה: ״אנחנו מעריכים את המשטרה, אבל מצד שני אנחנו לא יכולים להתעלם מהאטימות שבה היא נוהגת. היא נרדמה בשמירה ומחפשת במקומות הכי קלים״. דבריו של בן גביר ושל המשפחה ככל הנראה רומזים לכך שבשבועות האחרונים המשטרה שבה לחקור את הכיוון הפלילי במסגרתו נחקרו גם בני המשפחה עצמם. ״יומיים לפני הרצח היה אירוע של דקירה של נערה באותו אזור. המרחק לכפר השכן הוא כמה מאות מטרים בודדים״. הוסיף ואמר, וביקר את הזנחת כיוון החקירה הלאומני.

כלי התקשורת שהגיעו לסקר את האירוע | צילום: לירן תמרי

״לפני שלושה שבועות פקד את עם ישראל אסון לאומי ואת משפחת כדורי אסון פרטני״, אמר בנם של השניים, ניתאי. ״מאז, אני והאחים שלי, אשתי וילדי עוברים ההתמודדות לא נעימה ולא פשוטה שכוללת אטימות מוחלטת מצד הרשויות. לקחו אותנו לחדרי חקירה, מסרנו תביעות אצבע, בילינו עם נרקומנים וטיפוסים מוזרים. החרימו לנו רכבים, דפקו לנו בדלת בשעות לא שגרתיות. אנחנו אזרחים שומרי חוק שמחפשים את האמת״.

זירת האירוע בארמון הנציב. צילום: לירן תמרי

מספר ימים לפני ה-13 בינואר לא הצליחו קרוביהם של תמי ויהודה כדורי ז"ל להשיגם בטלפון. מחשש לחיי השניים הוזעק באותו יום למקום צוות כיבוי אש. הלוחמים השתלשלו לתוך הדירה דרך המרפסת, ושם גילו את בני הזוג ללא רוח חיים ועם סימני אלימות. צו איסור פרסום הוטל על כל פרטי החקירה.

יהודה ותמי כדורי. ז"ל. צילום: מרדכי אסרף

בהערכת מצב אישר מפקד תחנת עוז סגן ניצב, שימי מרציאנו: "מדובר באירוע של רצח. כל הכיוונים נבדקים, איננו יכולים לומר כרגע כלום". לזירה הגיע גם מנהל המכון לרפואה משפטית, ד״ר חן קוגל, מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי וכן ראש העירייה משה ליאון.

מהמשטרה לא נמסרה תגובה.