ורדית בקרקנוט ז"ל. רפרודוקציה: יואב דודקביץ'

הבוקר הותר לפרסום כי החשוד שנעצר בפרשת הרצח לפני כ-25 שנה הוא ולרי סאקוביץ' (64) ברצח הסטודנטית ורדית בקרקנוט ז"ל ביער אשתאול ליד ירושלים. רעיה בקרקנוט, אימה של ורדית, מקפידה לשמור על איפוק גם הבוקר. "המשטרה משוכנעת שמדובר ברוצח של ורדית, וזו עובדה שמרגיעה אותי מאוד. באותה הנשימה, אני עדיין ממתינה כדי לראות שבאמת מדובר באיש שרצח את הבת שלי. הוא אינו מעניין אותי כשלעצמו, אבל הייתי רוצה לדעת למה הוא עשה את זה. בינתיים, הוא אינו מודה, ולכן השאלה הזו נשארת פתוחה", אמרה בשיחה עם מיינט ירושלים. 

בימים האחרונים, רעיה בקרקנוט נזכרת בבעלה, חיים, שלא זכה להגיע לרגע הזה. "כל חייו הוא השקיע בניסיון להבין מה קרה שם, ובסוף הוא לא זכה להגיע ליום הזה. אני פוגשת אותו פעמים רבות בחלומות, אבל רק הייתי רוצה לשאול אותו מה הוא מרגיש עכשיו כשאולי מצאו את הרוצח של ורדית". 

הקבר של ורדית ז"ל. צילום: אוהד צויגנברג

בית משפט השלום האריך את מעצרו אתמול (ג') בעשרה ימים נוספים, שקשר את עצמו בחקריתו לזירה אך טען כי לא רצח את בקרקנוט ולא תקף אותה מיניתהשופט דוד שאול גבאי ריכטר אישר כבר אתמול לפרסם את פרטי המעורבים, אולם המשטרה ביקשה לעכב את ביצוע ההחלטה ביממה כדי לערער לבית המשפט המחוזי.