לורה ורטון. צילום: מולי גולדברג

אחרי עשור: יו"ר מרצ בירושלים, לורה ורטון הודיעה היום כי תתמודד בבחירות לכנסת בספטמבר הקרוב.

"החלטתי. אני מתמודדת על מקום ברשימת מרצ לכנסת", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה, "אם כבר יש בחירות פנימיות, אז אשתתף בהן. אתמודד על מקום בחמישייה השנייה ושלישית כדי לחזק את הרשימה ולעזור בבחירות. אני בשלה ומוכנה ונראה לי ראויה למקום ברשימת המפלגה; כבוד הוא לי להתמודד יחד עם הרבה מועמדים ראויים וראויות. אני מקווה לזכות באמון החברים".

במשך עשר השנים האחרונות כיהנה ורטון כנציגת מרצ במועצת עיריית ירושלים. "זה אחד המקומות המאתגרים בפוליטיקה במדינה", אמרה על תפקידה במועצה. יותר מ-20 שנה היא נמצאת במפלגה בהן הקימה את הפורום החברתי-כלכלי ונבחרה להיות חברה בהנהלת המפלגה. ורטון כאמור, מלמדת במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית.

ורטון הוסיפה: "כמי שמלמדת במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית, הוציאה ספר על המדיניות החברתית של ממשלת ישראל (עבורו קיבלתי פרס על שם לוי אשכול), נראה לי שיש לי גם הבנה בבעיות והאתגרים העומדים מולנו במערכת הפוליטית של היום.

"הוכחתי את עצמי בפעילות שטח במגוון תחומים, החל מעבודה על החוק לדיור הציבורי, בהמשך בחשיפת בעיות וקידום טיפול בהן במזרח העיר. הובלתי יוזמות עם גמלאים ואנשים עם מוגבלות, מאבקים למען שוויון לנשים (עבורם זכיתי בפרס מוו'יצו בירושלים). יזמתי את הקמתה של האגודה לתחבורה שיתופית המפעילה את שבוס, תחבורה שיתופית הפועלת בסופי שבוע (שזכה בפרס הגלובוס הירוק) כחלק מפעילות בתחום של דת ומדינה.

"אני מאמינה בלב שלם באידיאולוגיה של מרצ והיא מה שמדריכה אותי בכל פעילויותיי הציבורית. אנחנו בשמאל חייבים להוביל את מדינת ישראל ברוח האידיאולוגיה הזו, לטובת כל אזרחיה, ואני מאמינה שיש לי הן את הנחישות והן את הניסיון הפוליטי לעזור להגשים אותה".