אהרון רמתי היום בדיון הארכת מעצרו. צילום: יואב דודקביץ'

אחרי כמעט חודש מעצר - פרקליטות מחוז ירושלים תגיש כתב אישום נגד אהרון רמתי, החשוד בניהול כת בשכונת גאולה בירושלים שנחשפה לפני כחודש. העבירות: החזקה בתנאי עבדות, עושק, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפת קטין, בעילת אישה תוך ניצול. מעצרו של רמתי הוארך עד ליום ראשון בשעה 12 לצורך הגשת כתב אישום נגדו. 

סנגוריו של רמתי ביקשו לשחרר אותו לחלופת מעצר, אך בית משפט השלום דחה בקשה זו.

למרות שהיו חילוקי דעות בימים האחרונים בין הפרקליטות ובין המשטרה לגבי המשך הטיפול בתיק של רמתי, לבסוף הוחלט להגיש הצהרת תובע בגין כלל העבירות בהן נחשד רמתי.

עו"ד אילן כהן ושמעון קוקוש המייצגים את רמתי שוקלים להגיש ערר על החלטת בית משפט השלום להותיר את רמתי במעצר עד הגשת האישום נגדו.

בהארכת מעצרו האחרונה אמרה נציגת המשטרה כי עד כה נגבו 124 עדויות ונערכו 18 עימותיםכזכור, השבוע פרסמנו כי למיינט ירושלים נודע כי רמתי, החשוד בשורת עבירות קשות, הוא בכלל לא רב ושמו אינו מופיע בתיקי הרבנות הראשית.

אהרון רמתי. צילום: יואב דודקביץ'

המדרשה. צילום: דוברות המשטרה

המדרשה. צילום: דוברות המשטרה

הכת נחשפה לפני כשבועיים על ידי המשטרה בעקבות תלונות שהתקבלו לידי המרכז לנפגעי כתות. אותה מדרשה היא למעשה קומפלקס של כשלושה מבנים, שבהם מתגוררות כ־50 נשים לצד הרב אהרן רמתי החשוד בניהול הכת ואשתו, שנעצרה גם היא. במקום התקיימה מעין מדרשה שבה למדו הנשים וגן ילדים שבו שהו ילדיהן הקטנים. על פי החשד, מדובר בילדים בני 11-5 שעברו התעללות במקום.