כוחות ביטחון אחרי הפיגועים בירושלים. צילום: עמית שאבי

אחרי שני הפיגועים בהם נפגעו 13 לוחמי צה"ל ומג"ב, ביניהם אחד באורח קשה, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן החליט לתגבר את כוחות המשטרה והפעילות המשטרתית בירושלים.

אתמול (ה') אירעו שני פיגועים בירושלים. האחד במתחם התחנה בשעה 2 לפנות בוקר בו נפגעו 12 חיילי גולני בהם אחד קשה והשני בינוני. כלל החיילים שוחררו מבתי החולים. הפיגוע השני אירע בשעות הצהריים בעיר העתיקה בו נפגע קל מירי לוחם מג"ב.

מבית החולים שערי צדק נמסר הבוקר כי חל שיפור קל במצבו של החייל שנפצע קשה בפיגוע הדריסה. החייל עדיין מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ. 

זירת פיגוע הדריסה. צילום: אלכס קולומויסקי

בסיום הערכת המצב, אמר השר לבט״פ גלעד ארדן: "רצף הפיגועים נגרם על רקע ההסתה הפלסטינית והמוקד הרגיש ביותר הוא הר הבית לקראת תפילות שישי. יש לפעול כאן בנחישות ובתקיפות, כדי לשמור על הריבונות ולטפל בכל גורם מתסיס ומסית. המשימה היא לגדוע היווצרות גל טרור בכל האמצעים הקיימים".

צילום: דוברות המשטרה

מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן שיבח את הפעילות המהירה של השוטרים שפעלו ונטרלו המחבל בעיר העתיקה היום בצהריים והוסיף: "במהלך היממה האחרונה, אנו עדים לניסיונות של מחבלים לפגוע בכוחותינו ובאזרחי ישראל. כמי שאמונים על שמירת ביטחון הפנים ופועלים מדי יום להגנה על אזרחי ישראל, עלינו להמשיך ולהיות דרוכים נוכח כל איום, בכל זמן ובכל מקום.

"כלל מערכי המשטרה יתוגברו בדגש על העיר ירושלים. אנו נמשיך לפעול בנחישות מול הטרור, במטרה לשמור על ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל״.