מסעדת טעמי. צילום ארכיון: שלומי כהן

יוצאים לפסק זמן: בית האוכל והמוסד הירושלמי הוותיק, מסעדת "טעמי" יסגור את שעריו ביום רביעי הקרוב. בנותיו של ג'קי מג'ר, הבעלים של המסעדה, הודיעו בצער: "אחרי לכתו של אבא שלנו חווינו משבר עצום ואנחנו עדיין מנסים להתמודד עם האבידה. המסעדה יוצאת ביום רביעי 5.6 לפגרה עד הודעה חדשה".

מי שירצה לקבל את מנת החומוס האחרונה של מסעדת טעמי יוכל לעשות זאת עד יום שלישי. בעוד שלושה ימים, החל מיום רביעי השבוע, המסעדה תיסגר לפרק זמן מסוים שבמהלכו יבחנו במשפחתו של מג'ר את המשך עתידה.

לפני כחודשיים הלך לעולמו ג'קי מג'ר, הבעלים של מסעדת טעמי. מג'ר המשיך את דרכו של אביו אלברט שהקים את המסעדה לפני יותר מ 60 שנה והפך לשם דבר בעולם הקולינריה הירושלמי.

מג'ר נפטר ממחלת הסרטן בגיל 68 והמושכות לניהול המסעדה עברו לבנותיו ולמוטי ששימש יד ימינו בעשורים האחרונים.

ג'קי ז"ל ובנותיו. "היתה לו אהבה לאוכל". צילום: מהאלבום הפרטי

היום הודיעו בנותיו כי המסעדה תצא לפגרה: "מסעדת טעמי היא מוסד ירושלמי ותיק ואהוב. במשך 65 שנה שירת את לקוחותיו בנאמנות. המקום היווה עלייה לרגל להרבה אנשי ירושלים ומחוצה לה. חווינו משבר עצום עם לכתו של אבא שלנו ג׳קי מג׳ר ואנחנו עדיין מנסים להתמודד עם האבידה הגדולה. אנחנו מודים לכל הלקוחות שאוהבים אותו ואת המסעדה. זה מחמם את הלב לדעת שהמסעדה נמצאת בלב של כל אותם אנשים. המסעדה יוצאת ביום רביעי 5.6.19 לפגרה עד להודעה חדשה".

מסעדת טעמי. צילום: קותי פונדמינסקי

זיו, בתו של מג'ר מספרת על הקושי שבקבלת ההחלטה: "זה קשה, החלטה לא פשוטה. אנחנו לא יוצאות בהצהרה שהמסעדה תיסגר לגמרי, יכול להיות שהיא תיפתח מחדש אבל כרגע אנחנו לוקחים פסק זמן וסביר שזה לא עניין של ימים אלא מעבר לכך. נשקול, נחשב מסלול מחדש ונגיע לתובנות. אחרי שאבא נפטר, שתי אחיות שלי נכנסו לעסקי המסעדה והחלו לעבוד שם. זו סיטואציה קשה, מצריך הרבה הקרבה מאיתנו וכרגע מכורח הנסיבות שנוצרו אין לנו ברירה, לסגור את השערים אחרי 65 שנה, זו החלטה שמאוד היה קשה לקבל. נעשה מאמצים ונראה לאן פנינו". זיו לא פסלה אפשרות שהמסעדה תיפתח שוב בעתיד.