הארכת מעצר של כוכבית הצ'קלמז. צילום: ענת יורובסקי

"ישנם 12 תיקים": בית משפט השלום האריך את מעצרה של הגננת החשודה בהתעללות בפעוטון בגילהכוכבית הצ'קלמז ב-5 ימים. הורים רבים הגיעו לבית המשפט להארכת מעצרה.

אחת האמהות אמרה לפני הדיון: "היא מציגה את עצמה כמלאך. אם הילד שלי לא היה מגיע לבית חולים לא הייתי יודעת".

אחת האמהות. צילום: ענק יורובסקי

"שימו האזנות"

"הילד שלי היום בסדר אבל להגיד שהכל מושלם?", המשיכה אותה אם, "הוא עבר טיפולים, וגם יש את העובדה שאני לא סומכת על אף אחד ומפתיעה מטפלות. לא אשים את ילדיי במקום בלי מצלמות, אני מתקשרת ומבקשת שישלחו אליי תמונות, שמה האזנה, לא נעים. אני מעבירה את הבן שלי בין מסגרות עד שאני בטוחה. אני לא שמה את הבן שלי בביביסיטר אלא אם כן זה מישהו ממש מוכר".

יצא לך להתעמת איתה עם המשטרה?
"כן, הכחישה הכל, היא הסתכלה עליי וחייכה. לא התנצלה. אם משהו היה קורה במשמרת שלי, גם אם הוא נפל וזה לא היה בגללי אני עדיין אתנצל על המקרה".

מה הדרישות שלכם מהמשטרה?
"להגיע לחקר האמת ולא לסגור מחוסר ראיות. ההורים נאשמים ונחקרים עם פוליגרף והתיק נסגר מחוסר ראיות? אני סומכת על המשטרה שהפעם היא תמצה את הדין עד תום".

אם אחרת צעקה על המטפלת בסיום הדיון: "אני מאחלת לך שלנכדים שלך לא יעשו מה שאת עשית לילדים שלנו".

ביום ראשון הוארך מעצרה בפעם השנייה לאחר שהתווספו שתי תלונות נוספות מאז הארכת המעצר הקודמת. המשטרה חוקרת 9 מקרים, מתוכם שניים שקרו בשנים 2013 ו-2015,ושניים נוספים שהתגלו השבוע.

בשבוע שעבר הותר לפרסום שמה של כוכבית לאחר פניית מיינט ירושלים. "השיקולים בעד פרסום שמה של החשודה הכריעו את הכף", קבע השופט אריה רומנוב.