אילוסטרציה: shutterstock

אלימות קשה מצד המורה הסתיימה בפיטורים: מורה לאנגלית ממזרח העיר פוטרה לאחרונה מעבודתה ואף הורחקה לצמיתות ממשרד החינוך. הסיבה: היא היכתה את תלמידיה באמצעות מקל, לאחר שאלו החלו להפריע במהלך שיעור.

תחילת הפרשה בשנת 2015, אז, כך על פי גזר הדין החמור שניתן השבוע, לימדה המורה תלמידים בכיתה א'. עוד נכתב כי במהלך השיעור החלו תלמידי הכיתה להפריע. בתגובה לכך יצאה המורה לכיוון חדר המורים ופנתה למחנכת הכיתה וצעקה עליה כי התלמידים מפריעים למהלך השיעור. לאחר דין ודברים זה שבה המורה המכה לכיתה, בעודה מחזיקה בידה מקל והחל להכות תלמיד בידו.

בנוסף, כך נכתב בגזר הדין, לאחר שהמורה לא הצליחה להשליט סדר בכיתה, נטלה לידה שוב את המקל והיכתה את כל תלמידי הכיתה – שתי מכות לכל תלמיד, מכה אחת ביד ימין ומכה שנייה ביד שמאל.

עוד עולה כי תיק פלילי שנפתח נגד המורה המכה נסגר על ידי המשטרה בטיעון כי קיים "חוסר שיתוף פעולה מצד תלמידי הכיתה". אך בהוראות הפרקליטות התיק נפתח מחדש. במסגרת טיעוני ההגנה של המורה, נטען כי "הנאשמת עברה בושה ואי נעימות". המורה אף טענה כי התלמידים התפרעו וזרקו אבנים על הרכבת הקלה וגינו שוטרים ולכן "היכתה אותם קלות על כפות ידם".

לבסוף הוחלט לגזור על המורה עונשים של נזיפה חמורה, פיטורים ופסילה לצמיתות ממשרד החינוך, במסגרת הסדר טיעון בהליך משמעתי.