ונדליזם בשכונת קרית יובל. צילום: דוברות המשטרה

זעזוע בשכונת קריית יובל: אלמונים חדרו הלילה (ג') לבית הכנסת ׳שיח ישראל׳, פרצו את ארון הקודש ושפכו חומצה, כך על פי עדויות במקום. חוקרי זיהוי פלילי נמצאים במקום וחקירה נפתחה. בנתיים פתחו התושבים בקמפיין מימון המונים במטרה לשקם את בית הכנסת. 

מהמשטרה נמסר: "במהלך הלילה, התקבל דווח על פריצה וגרימת נזק לבית כנסת באזור קריית יובל, מיד עם קבלת הדיווח הגיעו למקום כוחות משטרה בהם בלשים, חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי שהחלו במלאכת איסוף ממצאים וראיות מהזירה".

הספרים שהושחתו. צילום: דוברות המשטרה

צילום: דוברות המשטרה

לאור האירוע החמור והחריג, הוחלט על ידי פיקוד מחוז ירושלים להקים צוות חקירה מיוחד (צח"מ) במטרה להגיע לחשודים. "בשלב זה כלל כיווני החקירה נבדקים", נמסר.

רפ"ק ליאור בן שלום, ר' לשכת חקירות בתחנת מוריה: "החשודים הוציאו ספרי תורה מארון הקודש, זרקו את הספרים על הרצפה ושפכו עליהם חומר ניקיון. בשלב זה אנו עושים את כל המאמצים והאמצעים הטכנולוגיים והמשטרתיים על מנת להגיע למבצעים".

ישראל לוי, גבאי בית הכנסת "שיח ישראל" סיפר: "המתפללים הראשונים שראו את המחזה המזעזע היו בהלם. פרצו את בית הכנסת וניסרו את ארון הקודש במסור חשמלי. ספרי התורה התגוללו על הרצפה. מראה נוראי ועצוב".

"אירוע חמור שמזכיר תקופות אפלות של העם היהודי, לא ניתן לפשעים כאלה להתרחש בימינו", מסר ראש העירייה, משה ליאון, "שוחחת עם מפקד מחוז ירושלים ואני בטוח שמשטרת ישראל תשים ידה במהרה על הפושעים".

סגן ראש העירייה, ישראל קלרמן מסר: "אסור לעבור לסדר היום עם ביזיון וחילול כבוד שמים בפריצה הנוראה הלילה לבית הכנסת בשכונת קריית יובל וזריקת ספרי תורה על הרצפה. מחזה קורע לב. שוחחתי כעת עם בכירים במשטרת ירושלים, והם עמלים בכל המישורים להביא לתפיסת החשודים".

יו״ר האופוזיציה עופר ברקוביץ (התעוררות) מסר: "זהו אירוע קשה והתמונות מהמקום מזכירות ימים אפלים אשר מחרידים כל יהודי באשר הוא. אני קורא למשטרת ישראל לפעול באופן מיידי ולהקצות את כל המשאבים הנדרשים על מנת לתפוס את הפורעים ולהביאם לדין במהרה".

הרב הראשי לירושלים, אריה שטרן: "חובה על כולנו למחות כנגד מבצעי הפשע הנתעב שכמוהו ראינו אצל הרשעים הנאצים ימ''ש בשנים הקשות של השואה. כעת עלינו לפשפש במעשינו ולחזק את אווירת האחדות שלנו, של העם היושב בציון. בדרך זו נראה כי למרות כל המחלוקות אשר בתוכנו אין אנו מוכנים להשלים עם תופעות חמורות כאלה".

ונדליזם בשכונת קרית יובל. צילום: דוברות המשטרה

בינואר 2017 הושחת בית כנסת בשכונת הבוכרים. מהמשטרה נמסר אז כי ככל הנראה מדובר בסכסוך מתמשך בין מספר מתפללים בבית הכנסת.

בהכנת הכתבה השתתף רפי פרלשטיין