צילום: shutterstock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד תושבת ירושלים  (41) בגין סרסרות בשתי בנותיה (אחת מהן הייתה קטינה).

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שמרית וולף, במשך לפחות כשנה עסקו בנותיה של הנאשמת (בת 19 ובת 21)  בזנות תוך שהנאשמת ידעה אודות עיסוקן ואף שהתה בדירה בעת ביצוע המעשים. הנאשמת עצמה ובנותיה נהגו לעסוק בזנות במקומות שונים וכן בדירה בה התגוררו יחד.

על פי כתב האישום הנאשמת קיבלה סכומי כסף מבנותיה בעד מעשה זנות. במהלך התקופה הרלוונטית נהגה הנאשמת לבקש מהבנות כספים מיוזמתה, בטענה כי אין לה כסף, תוך שהיא נוהגת להחביא מהן כסף אשר ברשותה.

במעשיה המתוארים לעיל, קיבלה הנאשמת ביודעין מה שניתן בעד מעשה זנות של ביתה הבגירה וכן קיבלה ביודעין מה שניתן בעד מעשה זנות של ביתה השנייה שהייתה קטינה בעת ביצוע המעשים.

עו"ד אביאל קריא שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את האם שחשודה בסרסרות של בתה: "מדובר באישה המתמודדת במשך שנים ארוכות עם מחלות נפש ובעיות בריאות קשות. האם היא זו שפנתה למשטרה בבקשה שייסיעו לה בטיפול בביתה, שכן לא יכלה למנוע את הידרדרותה. במקום שהמדינה תושיט לה יד ותסייע לה, בחרה המדינה לחקור את האישה ולהפעיל נגדה מערך של האזנות סתר. לצערנו הרב, טענותינו בשימוע נפלו על אוזניים ערלות והפרקליטות דחתה אותן והחליטה להגיש את כתב האישום. אנו נציג את הריאיות בבית המשפט ומקווים שהמדינה תשכיל לסייע לאישה במצוקה שזקוקה לעזרה".


עו"ד ניצן כהנא, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות מסרה: "טוב עשתה המשטרה ששמה סוף לניצול המחריד. אירועים קיצוניים כאלו לא מתרחשים בוואקום. בירושלים אין כל שירות לשיקום נשים מזנות, על אף שהתקציב לכך אושר כבר לפני כשלוש שנים. אנו מצפות ממשרד הרווחה ומעיריית ירושלים לפעול להקמת המענים לאלתר".