זירת הפיגוע ליד מתחם התחנה. צילום: יואב דודקביץ'

ההורים של החיילים שנפגעו קל בפיגוע ליד מתחם התחנה, מספרים על הלילה הקשה שעבר עליהם. "קיבלנו את ההודעה על הפיגוע בשעה 3 לפנות בוקר. לא הבנו בהתחלה. לא הבנו את העוצמה. לאחר מכן עובדת הסוציאלית של בית החולים התקשרה ונסענו", אמרה אחת האמהות בשיחה עם מיינט ירושלים.

הוריו של החייל הגיעו מחוץ לירושלים ובתם מתגוררת בעיר. "חשבתי ישר עליה. אנחנו גרים מחוץ לעיר. דיברנו עם המפקד שלו, כולם אמרו ש'הכל בסדר'. עד שאת לא רואה ולא באה את לא מאמינה".

האם סיפרה כי החיילים הגיעו דרך ארמון הנציב למתחם התחנה, שם היתה אמורה להיות להם ארוחה קלה ואז פגע בהם הרכב. "היה שם בלגן גדול. הבן שלי הרגיש שהרכב פגע בו ברגל", סיפרה. "תודה שזה נגמר כך. הם נולדים למדינת ישראל מורעלים". ההשבעה בבא"ח גולני עתידה להתקיים הערב וכלל הנראה רובם ישוחררו.

"קיבלתי את הילד במתנה. גם אם פצוע"

אבא של חייל בודד שנחת אתמול בלילה מסן דייגו טס לישראל על מנת להפתיע אותו בטקס ההשבעה. "קיבלתי הודעה שהיה פיגוע, ההורים של אשתי קיבלו את ההודעה הראשונה. העובדת סוציאלית בהדסה היתה רגועה. הגעתי לכאן בסביבות 5 בבוקר". כלל החברים מתקשרים לבדוק מה איתו כי הוא חייל בודד. הוא מקפיד לענות לכולם למרות מצבו

בנו, נולד בארה"ב, עלה לארץ במסגרת גרעין צבר. הוא כל כך מתאמץ לרצות אותם כשהוא עייף, והוא לא רוצה להראות להם שהוא ככה. אנחנו גאים בו. קיבלתי את הילד במתנה. גם אם פצוע".

בסביבות השעה 2 לפנות בוקר, נהג דרס קבוצת לוחמים שהיו בסיור מורשת ליד מתחם התחנה בירושלים, בדרכם לכותל. אחד מהם נפצע קשה ונותח הלילה, אחר נפצע בינוני והיתר קל. החיילים שהתגייסו לאחרונה לא הספיקו לירות על הדורס שאחריו מתנהל מצוד. כמו כן, על פי דיווחים, הבוקר אותרה מכונית המחבל ליד בית לחם.