הכניסה לרבנות, הלילה (צילום: לירן תמרי)

התגובה למתקפה על הקהילה הגאה: על רקע המכתב ששלח הרב הראשי לירושלים אתמול (ב׳) לראש העיר משה ליאון בבקשה שזה יורה שלא להניף את דגלי הגאווה ברחובות בהם עובר המצעד, קבוצת פעילים ציירו הלילה בצבעי גיר את דגל הגאווה בכניסה לרבנות הראשית הממוקמת ברחוב החבצלת במרכז העיר, כשלצד הדגל נכתב על הרצפה ״ואהבת לרעך כמוך״. 

צילום: לירן תמרי
הפעולה המחתרתית הגיעה בתום יום לא פשוט שעבר על חברי הקהילה, בו עיריית ירושלים הפילה הצעה לתמיכה של חצי מיליון שקלים בבית הפתוח, וכאמור מכתבו של הרב הראשי - שדרש מעיריית ירושלים להימנע מתליית דגלי גאווה בבירה. "תן הוראה שלא להניף את הדגלים שמכערים את העיר", כך כתב הרב אריה שטרן.כמה שעות מאוחר יותר, הוציאה עיריית ירושלים את ההודעה הבאה: "העירייה תפעל על פי הנחיות היועץ המשפטי לעירייה, לפיהן יש לתלות את הדגלים. כפי שהיה בכל השנים האחרונות, ובהסתמך על פסיקות בתי המשפט בעניין". 

צילום: לירן תמרי
אחד הפעילים סיפר למיינט ירושלים: ״כשראיתי את המכתב ששלח הרב בצירוף הודעת המשטרה לפיה הצועדים יצטרכו להזדהות באמצעות תעודת זהות עם כניסתם למצעד עלה הרעיון. מסתבר שאם הרב חושב שזו חרפה כמו שהוא אומר באנו לצייר לו את דגל הגאווה, חרפה זה שטרנסים מתאבדים ושהקהילה סובלת מהתנכלויות מצד גורמים שונים, באנו להזכיר שהתורה מצפה לכבד את האחר בדיוק כמו שאתה אוהב את עצמך", אמר אחד הפעילים.
זו לא הפעם הראשונה בה עורכים פעילים המשתיכים לקהילה הגאה פעילות מחאה מחוץ למשרדי הרבנות הראשית, בשנה שעברה תלו אלמונים את דגל הגאווה על דלתות הכניסה.