האשפה בשוק מחנה יהודה. צילום: נינו פרץ

אקט של נקמה? עובדי התברואה של עיריית ירושלים מסרבים לפנות אשפה משוק מחנה יהודה מאז יום שישי. למיינט ירושלים נודע כי ההחלטה באה בעקבות תגרה שפרצה בינם לבין בעלי באסטות בשוק לפני מספר ימים.

מדובר בשני מתחמים בהם לא צופנת אשפה: השוק העירקי והשוק הגרוזני. מאיר כהן, מראשי הנהגת הסוחרים אמר כי ״אנחנו נגד אלימות מכל סוג שהיא ומגנים בתוקף את מה שאירע אבל אי אפשר לעשות ענישה גורפת לכלל הסוחרים ובעלי הבאסטות. אי אפשר לעבוד ככה ונשבית את כל השוק".

נינו פרץ, מראשי הנהגת הסוחרים: "העירייה עושה מעל ומעבר עבורינו אבל לא יעלה על הדעת שיתקפו את עובדי התברואה והדבר יישאר ללא מענה, סוחרים תוקפים לא פעם את עובדי האגף אבל מצד שני ערמות האשפה מצטברות לכמויות גדולות דבר שיוצר מפגע תברואתי".

צילום: נינו פרץ

 צילום: נינו פרץ

צילום: נינו פרץ

עיריית ירושלים: "בעקבות אירועים אלימים כלפי עובדי נפת שוק, האחראים על ניקיון השוק בשני אזורים בשוק: בשוק הגרוזיני ובשוק העיראקי, אשר התבטאה באלימות מילולית ופיזית כלפיהם, ניגש מפקח הנפה לשוחח עם עובד השוק, אשר הפעיל אלימות וביקש לשוחח עמו כדי להפסיקה; בתגובה, ספג מכות, כולל פגיעה משמעותית בביטנו, דבר שהצריך פינוי לבית חולים לטיפול והמשך מעקב.

"לאור פניית העובדים להסתדרות בנוגע להתנהלות האלימה, הונחו העובדים על-ידי ההסתדרות לא לנקות את האזורים שבהם ננקטה האלימות כלפיהם, זאת עד לבירור הדברים. במקביל הוגשה תלונה של העובדים הנפגעים במשטרה. עיריית ירושלים מגנה מכל וכל אלימות מכל סוג ורואה זאת בחומרה רבה".