משה ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

סיעת התעוררת הגישה הבוקר (ה') בקשה לצו מניעה מוועדת הבחירות בעקבות פרסומי חוצות עירוניים שנושאים את שמו של ראש העירייה משה ליאון. "שיטה פסולה שראש העירייה מבקש לאמץ", נכתב.

העתירה שהוגשה הבוקר, מבקשת מוועדת הבחירות להורות על הסרת שלטים שנתלו בחודש האחרון על ידי עיריית ירושלים המבקשים לברך את תלמידי העיר ב״שנת לימודים מוצלחת״ ובה צויין שמו של ראש העירייה, משה ליאון. השלטים נתלו לקראת ראש השנה בכניסה לעיר, ברחוב מרכזי בשוק מחנה יהודה ומעל שער יפו.

בעתירה טוענת הסיעה כי ראש העירייה עושה שימוש פסול במשאבי העירייה לתועלתו האישית. טרם הגשת העתירה פנתה לאחרונה הסיעה למשה ליאון בדרישה להסיר את השלטים המברכים את תלמידי ירושלים הנושאים את שמו. במענה לפנייה הגיב עו״ד טוביה פיסינגר מאגף הייעוץ המשפטי לעירייה כי מדובר בפרסום חד פעמי

"שנת לימודים מוצלחת" מהעירייה וממשה ליאון. צילום: פרטי

"בהתייחס לטענה לפיה התכלית הדומיננטית של הפרסומים הנ"ל אינה תעמולת בחירות, יובהר כי אין שום ערך מוסף בפרסום שם ראש העירייה על גבי שלטי ברכה, פרט להום פוליטי אותו הוא מבקש להשיג באמצעים פסולים, ועל כן התכלית הדומיננטית (והיחידה) של פרסום זה - הוא תעמולה", נכתב בעתירה.

ברקוביץ. צילום: יואב דודקביץ'

לא אחת נדרשה ועדת הבחירות לדון בסוגיית מעין אלו ובמספר החלטות נקבע כי הצגת שמו ותוארו של ראש ראשות מקומית על שלטים שהרשות מפרסמת ״אינה ראויה ויש להימנע ממנה״.

תגובת עיריית ירושלים: "השילוט המדובר נהוג בערים רבות במדינה, ובכלל זה חתימת ראש העיר וההנהלה. מיותר לציין שהדבר עומד בכל נהל ואושר ע"י יועמ"ש העירייה. ערים נוספות נוהגות כך, בין היתר גם רמת גן, ששם משמשת חברת 'התעוררות' בתפקיד האחראית גם על הצבת השילוט.

"אנו מצרים על כך שמר ברקוביץ מתעקש לבזבז את זמן המערכת הציבורית, העירונית והמשפטית לצורכי יחסי ציבור וקנטרנות. אנו קוראים לו להתבגר, להצטרף לעשייה למען העיר ותושביה ולא כנגדה".