החניון המאולתר. באזור הכי מבוקש | צילום: יואב דודקביץ'
האם הייתם רוצים שהיצע החניות במקום המרכזי ביותר בעיר יגדל במעט? כל ירושלמי היה משיב בחיוב, בייחוד כאשר מדובר במתחם שצמוד לגן העצמאות - שאליו יש גישה ברכב צאך חניה כמעט שאין.

אלא שלכמה עובדי עירייה בני מזל לוקח שניות לאתר מקום לרכבם. הם פשוט הפכו את אחד המגרשים הנטושים באזור לשטח חניה פרטי עבורם. מדובר במגרש שצמוד לכביש הגישה לגן העצמאות מרחוב אגרון. זהו מגרש עפר ריק ונעול שבו חונים מדי יום כעשרה רכבים. מתברר כי למספר עובדים בעירייה יש מפתח והם הפכו אותו לחניון פרטי מאולתר. בעבר קידמה העירייה הקמת חניון ציבורי במקום ואף תקצבה את הנושא בכמאה אלף שקל, אולם בשל הרגישות בנוגע לשטח, שצמוד לבית הקברות המוסלמי ההיסטורי, החליטו בעירייה בסופו של דבר שלא לערוך במקום עבודות פיתוח כלשהן, בייחוד לנוכח ההתנגדות הצפויה של הווקף המוסלמי.

חברת המועצה עינב בר-כהן העלתה את הנושא בישיבה מיוחדת שערך מחזיק תיק קידום עסקים, חבר המועצה יהודה בן יוסף. בישיבה נכחו גם ראש העירייה ונציגות של הסוחרים ובעלי העסקים במרכז העיר. עינב בר-כהן: "גם אם התעוררה בעיה מול הווקף, אני סבורה שהנושא פתיר וניתן למצוא פשרה שתהא מקובלת על כל הצדדים. אבל מעבר לכך, למה להשאיר את השערים נעולים כשרק לפונקציונרים מהעירייה יש מפתח. גם בלי הסדרת חניון ניתן לאפשר חניה במקום לכלל תושבי העיר ובלייניה ואין שום הצדקה להשאיר את השער נעול".

העירייה: "השטח שייך לווקף המוסלמי ועל כן אי אפשר לקדם הסדר חניה במגרש הזה. לטובת המבקרים באזור פתוחים כמה חניונים בתשלום מוזל בשעות הערב".