צילומים: יואב פרידלנדר, לירן תמרי, שלומי כהן, איתי סיקולסקי, יורם אשהיים, דוברות המשטרה

"פורום השואה הבינלאומי" לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ-בירקנאו, שיתקיים בשבוע הבא ב״יד ושם״ תחת הכותרת "זוכרים את השואה, נלחמים באנטישמיות", יארח לא פחות מ - 47 נשיאים, מלכים וראשי ממשלות מכל רחבי העולם. במשרד החוץ מדברים על האירוע הבינלאומי הגדול ביותר שנערך בישראל, למעט הלוויות רבין ופרס.

ניידת משטרה. אילוסטרציה: דוברות המשטרה

הכמות האדירה של האורחים תשבש את שגרת החיים בירושלים, בעיקר בימים רביעי וחמישי ואפילו לפני. שעות החסימות המדויקות עדיין לא פורסמו, אך mynet ירושלים ריכז עבורכם את מוקדי ההתרחשות העיקריים מהם יהיה כדאי להתרחק בימים אלה. 

אזור מלון המלך דוד

מלון המלך דוד הוא המלון בו יתארחו רובם המכריע של המנהיגים והוא צפוי להפוך ליעד מבוצר למשך ארבעה ימים, החל מה-20 ועד ל-24 בינואר 2020. רחוב המלך דוד ייחסם לתנועה בעת יציאתן והגעתן של המשלחות, מה שישפיע על התנועה באזורים הנושקים לו כמו גן הפעמון, רחוב קרן היסוד, רחוב אגרון ואזור ממילא. כמו כן לא תתאפשר חניה ברחוב ואפילו תנועת הולכי הרגל צפויה להיות מוגבלת. במשטרה מבקשים מהאזרחים להצטייד בתעודות זהות או דרכונים.

מלון המלך דוד (צילום: יורם אשהיים)

אזור בית הנשיא

נשיא המדינה ראובן ריבלין צפוי לארח במשכנו מספר מנהיגים בכירים. גם במקרה זה, עקב דרישות האבטחה, רחוב הנשיא צפוי להיחסם לסירוגין לאורח ימי ביקור המשלחות. החסימה צפויה להשליך גם על הרחובות הסובבים כמו רחוב ז׳בוטינסקי, מרכוס והפלמ״ח. 

בית הנשיא (צילום: איתי סיקולסקי)


אזור הר הרצל ויד ושם

האירוע המרכז שלשמו מגיעה שיירת המנהיגים לירושלים - "פורום השואה הבינלאומי" לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ-בירקנאו, תחת הכותרת "זוכרים את השואה, נלחמים באנטישמיות", יתקיים ביד ושם, לשם צפויים להגיע 47 המנהיגים, מלווים בפמלייתם ובמאות עיתונאים. הדרכים המובילות ל״יד ושם״ ובניהן שדרות הרצל צפויים להיחסם לתנועה החל משעות הצהריים ביום חמישי ה - 23 בינואר.

יד ושם. צילום: שלומי כהן

אזור גן סאקר

אל חלקו הצפוני של גן סאקר, סמוך לרחוב בצלאל, סינמה סיטי ובית המשפט העליון, צפוי להגיע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין - הדמות הבכירה ביותר מבין 47 המנהיגים שיגיעו לירושלים בשבוע הבא. פוטין צפוי להשתתף בטקס חנוכת האנדרטה לזכרם של ההרוגים במצור על לנינגרד, כיום סנט פטרסבורג, במלחמת העולם השנייה, בו נהרגו 750 אלף איש. הטקס צפוי להתקיים ביום רביעי ה - 22 בינואר בשעות אחר הצהריים ובעקבותיו צפוי להיחסם האזור כולו וצפויים בו שיבושי תנועה. מכיוון שמדובר בציר המרכזי שמוביל ליציאה ולכניסה לעיר, קיימת סבירות גבוהה שהדבר יגרור פקקים נרחבים בכל האזור.

העבודות ביום שישי בגן סאקר. צילום: לירן תמרי

הכניסה לעיר וכביש מספר 1

כביש מספר 1 צפוי להיחסם לטובת מעבר שיירות המשלחות, שינחתו בנמל התעופה בן גוריון. בעקבות כך, החסימות צפויות להשליך גם על אזור הכניסה לעיר וגשר המיתרים, הפקוק גם ככה בשל העבודות לבנית רובע העסקים החדש.

גשר המיתרים. צילום: יואב פרידלנדר