סנדרוסי וגמליאל. צילום: אלכס קולומויסקי

אחרי כשלושה חודשים במעצר: בית משפט המחוזי החליט הבוקר (ד') לשחרר את נתנאל סנדרוסי ומאיר גמליאל למעצר בית בתנאים מגבילים. השניים המואשמים במעורבות בתאונת הפגע וברח ממנה נהרג הילד בנימין ביגלאייזן. במקביל, נבחנת אפשרות של החלטת פיקוח אלקטרוני על שניהם בזמן מעצר הבית. 

בחודש שעבר דיווחנו במיינט ירושלים כי במידה והתסקיר שיוגש על ידי שירות המבחן יהיה חיובי, ייתכן כי בית המשפט יורה לשחרר אותו לחלופת מעצר

בפני בית המשפט הוצג היום תסקיר שירות מבחן הממליץ על שחרורם ממעצר, תחת תנאים מתאימים. למרות זאת, הפרקליטות התנגדה לשחרורם ממעצר. נציגת הפרקליטות בדיון אמרה כי לאור העובדה שסנדרוסי וגמליאל נמלטו מזירת התאונה, ולא הופיעו במשך שבועות לאחר התאונה, ניתן לתת בהם אמון כי לא ינסו להימלט גם ממשפטם.

עוד טענה נציגת הפרקליטות כי שירות המבחן לא הצליח לעמוד על אופיים של השניים, וכי סנדרוסי וגמליאל "שיחקו בפני שירות המבחן". לדבריה, השניים "ניסו להלך בין הטיפות, אפילו תוך רמייה של שירות המבחן. מספרים מה שנוח להם, לא מספרים מה שלא נוח להם". "אנו סבורים ששירות המבחן לא ירד לעומקם של דברים די הצורך כי המשיבים הצליחו לעבוד עליהם. לא ניתן לתת בהם אמון".

מנגד, טענו עורכי דינם של סנדרוסי וגמליאל כי על בית המשפט לקבל את המלצת שירות המבחן, וכי תחת תנאים מתאימים - ניתן לשחרר אותם למעצר בית ולתת בהם אמון.

כמו כן, בית המשפט הזמין בדיקה של פיקוח אלקטרוני אשר תוצאותיה יפורסמו ביום שלישי, לאחר מכן יוכלו לצאת למעצר בית.

סנגורו של סנדרוסי, עו"ד משה סוחמי מסר: "ההחלטה היא החלטה שצפויה לשיטתנו לאור הקשיים הראייתיים שהתגלו בתיק הזה. אנחנו צפינו שבית המשפט יורה על שחרור מאחר ולא נמצאו ראיות שניתן על פיהם לבסס קביעה שהנאשם היה הנהג ברכב בעת התאונה".

בנוגע לטענות הפרקליטות מסר: "אלה טענות לגיטימיות מבחינת הפרקליטות, אבל הן טענות שאין להם רגליים בתיק. העובדה שהם הסגירו את עצמם גם אם לאחר כמה ימים. בן אדם שרוצה לברוח לא מסגיר את עצמו גם לא לאחר כמה ימים אלא בורח מהארץ. פה לא היה ניסיון כזה. היתה פאניקה רגעית, וכשהם התעשתו הם הסגירו את עצמם למשטרה".

זירת התאונה בשדרות גולדה מאיר. צילום: רפי קוץ

בחול המועד פסח, נפגע קשה בנימין בייגל אייזן בן ה־11 בתאונת פגע וברח וכחודש וחצי לאחר התאונה נפטר מפצעיו בבית החולים שערי צדק.

לאחר התאונה מסרו במשטרה כי באזור גבעת זאב אותר הרכב שעל פי החשד היה מעורב בה. מצבו של הילד כתוצאה מכך היה אנוש והוא אושפז בטיפול נמרץ ילדים בשערי צדק. זהותו של סנדרוסי היתה ידועה למשטרה לאחר הימצאות הרכב בגבעת זאת באותו הלילה. לאחר שפרסמה המשטרה את תמונותו בתקשורת הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מספר ימים לאחר מכן נעצר מקורבו ומעצרו הוארך גם כן. לאור מורכבות האירוע הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) בשיתוף ימ"ר ואגף התנועה.

לפני כחודש וחצי הוגש כתב אישום נגד נתנאל סנדרוסי בגין הפקרה לאחר פגיעה ונגד מאיר גמליאל בגין עבירות של חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה ונהיגה מעל המהירות המותרת.