הפיגוע בתחנת המשטרה בארמון הנציב. צילום: עמית שאבי

קצין משטרה בכיר לשעבר שמעורה בפרטי אירוע הדקירה אמש (ד') בתחנת המשטרה "עוז" בארמון הנציב אמר בשיחה עם מיינט ירושלים: "מישהו נרדם בשמירה".

אמש (ג') חדר מחבל לתחנה לאחר שטיפס על הגדר ונכנס למתחם כשבידו סכין במטרה לבצע פיגוע. השוטרים שהיו במקום והבחינו במחבל, החלו במאבק עמו שכלל ירי ושבמהלכו נדקר שוטר ושוטר נוסף נפצע מהירי. שניהם נפצעו באורח קל. השוטרים הצליחו להשתלט על המחבל שפונה לבית החולים שערי צדק ומצבו מוגדר קשה.

"הדוקר לא החליט לחדור לתחנה באופן ספונטני, זה ברור שהוא עשה הכנה מקדימה לכך, תצפיות ובירורים, לא ברור של כמה זמן", אמר למיינט ירושלים.

עוד אמר הקצין לשעבר כי לזכותם של השוטרים ולוחמי מג"ב ששהו במתחם, ברגע שנכנס הדוקר והחל דוקר את השוטר, לוחמת מג"ב ירתה בו ותפקדה בצורה יוצאת מן הכלל. עם זאת, הוא טוען, היא לא צריכה לקבל על כך צל"ש: "היא פעלה כפי שהיה מצופה ממנה, ולכן היא לא צריכה לקבל על כך צל"ש, לא הייתה פה התנהלות הרואית".

באשר לתחקור האירוע, אמר הקצין לשעבר כי מפקד התחנה וקצין התורן באותו הזמן יצטרכו לעמוד לדין: "יצטרכו לתחקר את האירוע הזה עד הסוף לפרטי פרטים, זה לא נתפס האירוע שהתרחש".

בנוסף, בוחן הקצין לשעבר את ההשפעה של הפסקת האש בעזה והתפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן: "אם מה שהתרחש בעזה יתחיל להקרין על יהודה ושומרון נהיה במצב בעייתי בירושלים, נוכל לחזור בקלות לאינתיפאדת הסכינים. יש חלון שנפתח בשל כך וזה יכול ליצור אפקט אצלנו".

המשטרה: "כבכל אירוע חריג, בדגש על אירועי פח"ע, משטרת ישראל מבצעת תחקיר יסודי ומעמיק ובמקרה הצורך מפיקה את הלקחים הנדרשים".