הנכס מול הכותל. כמה מליונים והוא שלכם. צילום: פרטי

דרוש: איש עסקים אמיד מאוד, ומוטב שיהיה גם יהודי מאמין, שיוכל להרשות לעצמו לשלם יותר מעשרה מיליוני שקלים עבור נכס ברובע היהודי. התמורה: דירת פאר בקו הראשון של הבניינים, שמשקיפה לכותל המערבי מהסלון.

הנכס המוצע למכירה אינו מיועד למי שהפרוטה אינה מצויה בכיסו, ובעליו דורשים עבורו מחיר התחלתי של 13.7 מיליון שקל. מדובר בדירה גדולה בשטח של כ־260 מ"ר במפלס אחד, ברחוב בתי מחסה 9 ברובע היהודי. מעבר לקרבה הפיזית לכותל והנוף הפנורמי של הר הבית והר הזיתים, לא פחות חשוב שמדובר באחד הנכסים היחידים ברובע שיש להם חניה פרטית מקורה שצמודה לדירה.

הדירה מחולקת כיום ל־5.5 חדרי שינה ושלושה חדרי שירותים, וכמו כן יש בה מטבח נוסף בקומת המרתף הצמודה. עם זאת היא זקוקה לשיפוץ מקיף, כך שמחיר הקנייה שעליו יוסכם בסופו של דבר אינו כולל השקעה לא מבוטלת נוספת בשיפוץ הקומפלקס ובהפיכתו לבית מגורים מעוצב, מודרני ומאובזר.

הבית. צילום: פרטי

הנוף מהדירה. צילום: פרטי

דירת הפאר היא חלק מבניין ישן שיש בו ארבעה דיירים בלבד. היא נמצאת בקומה השנייה של המבנה, שבו שלוש קומות בסך הכל. לכל הנכסים צמוד גג רחב ידיים שמשקיף על נוף העיר העתיקה וגם על העיר המערבית. כמו כן יש בבניין מחסנים משותפים ומתחם לאירועים משפחתיים.

מדובר ביחידת דיור ריקה שהבעלות עליה מתחלקת נכון לעכשיו בין כמה יורשים אשר החליטו לממש את הנכס ולא ליעד אותו לאף אחד מהם. הדירה הוצאה למכירה רק לפני כשבוע והיא נמצאת בבלעדיות של המתווכת רינת סילבסטר ממשרד 'חזון נכסים'.