סטודנטים באוניברסיטה העברית. צילום: אלכס קולומויסקי

בשורה משמחת לסטודנטים: ראש העירייה משה ליאון החליט היום (ד') על הכפלת קרן המלגות לסטודנטים של עיריית ירושלים מתקציב של 5 מיליון שקלים ל-10 מיליון. ליאון החליט כי החל מהשנה, הכספים יוענקו לתיכוניסטים וסטודנטים שסיימו את לימודיהם במוסדות ירושלמים ונרשמים למוסד אחר בתחומי עיר הבירה.

קרן המלגות מנוהלת ע"י העירייה יחד עם הקרן לירושלים, ופועלת בשיתוף מפעל הפיס. היא תעניק לכ-אלף סטודנטים מלגות על סך 10 אלף שקלים תמורת 140 שעות תרומה לקהילה במהלך שנת הלימודים בכ-20 ארגונים שונים.

ברשות הצעירים בעיריית ירושלים הסבירו כי נתונים שנאספו על ידם מלמדים על כך ש- 81% מתוך הצעירים הירושלמים הנשארים ללמוד בעיר, יישארו בה גם לאחר הלימודים, ועל כן המלגות הן צעד נוסף אשר נועד לעודד את מסיימי התיכונים בירושלים להישאר בה ולהגביר את מעורבותם החברתית בעיר.

ראש העירייה משה ליאון: "זוהי עוד הבטחת בחירות שמתממשת, אחרי שעת החניה ורפורמת העסקים. עיריית ירושלים בראשותי תמשיך ותשקיע את מירב משאביה בצעירי ירושלים ויחד נצעיד את בירת ישראל לפסגות חדשות. אני בטוח שצעד זה יעזור משמעותית לצערי העיר ונראה אותם נשארים בעיר גם לאחר סיום לימודיהם".

חבר מועצת העירייה ומחזיק תיק הצעירים, יוסי חביליו: "אני מברך על החלטתו של ראש העיר להגדיל את קרן המלגות העירונית. השינוי הוא שמהשנה רק ירושלמים יזכו לקבל את המלגה. זהו עוד צעד חשוב בהשארת צעירי ירושלים בעיר. אני בטוח שהצעד הזה יניב תוצאות ויותר צעירים ירושלמים יישארו לחיות בעיר".

מהקרן לירושלים נמסר כי הכפלת תקציב קרן המלגות היא בשורה עבור הסטודנטים הירושלמים והקרן תמשיך במאמציה בגיוס כספים נוספים.