כך ייראה השוק לאחר השיפוץ. הדמיה: באדיבות העירייה

ב

בסטות חדישות שיחליפו את הבסטות הישנות, כללים חדשים שייקבעו בנושא מטרדי רעש מבתי עסק, רכישת כיסאות ושלחנות אחידים וסימון מיוחד לעוברים ושבים - כל אלה הם רק חלק מהשיפורים הצפויים בשוק מחנה יהודה

בשנים האחרונות לבש ופשט השוק הירושלמי פנים אחרות והפך למרכז בילוי עיקרי בעיקר בסופי שבוע. את מקומן של הבסטות תפסו ברים שכונתיים ומסעדות רבות המושכות אליהן קהל רב. בעקבות שינוים אלו, ראש עיריית ירושלים משה ליאון החל לקדם תוכנית כוללת במטרה לשמור על האיזונים הקימיים בין חיי הלילה לבין מרכז קניות המוני ביום.

על פי התוכנית, עיריית ירושלים תממן רכישת כסאות ושלחנות חדשים ואחידים לכל סוחרי השוק שייבקשו זאת. בנוסף העירייה תחליף את הבסטות הישנות לבסטות מודורליות - בעלות יכולת קיפול דבר שיצור מרחב גדול לקהל המבלים בערב, ובצורה זו יהיה ניתן להתגבר על הצפיפות הקיימת כיום בשוק.

בתוכנית החדשה, ישנו מענה לסוגיית מטרדי הרעש הקיימים באזור השוק מהם סובלים הדיירים בעיקר בסופי שבוע, על פי התוכנית נקבעו כללים חדשים בנושא זה וגובה הדציבלים - יוגבל.

גם תוואי המעבר לאורך השוק יוסדר, ולאורכו של שוק מחנה יהודה הסגור, יתבצע סימון בצבע צהוב, שמטרתו ליצור חציצה בין מתחמי הישיבה. כל זאת על מנת להבטיח מעבר חופשי ובטוח לעוברים ושבים בשטח השוק.

משה ליאון. צילום: רפי פרלשטיין

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "מטרת התכנית היא פיתוח השוק ושדרוגו. במסגרת הפרויקט שיתפרס על פני מספר חודשים וייעשה בהדרגה תשקיע עיריית ירושלים מאות אלפי שקלים למען שדרוג השוק. אני שמח לדאוג לסוחרים, היום והלילה כאחד, נעשה עוד רבות למען השוק גם לאורך השנים הבאות. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה וליו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן במיוחד. יישר כח".