הפעילים של התעוררות. צילום: יואב דודקביץ'

מפגש פעילים בו השתתפו מאות התקיים אמש (ד'), במהלכו החלו להכין תכניות לקדנציה הקרובה בספסלי האופוזיציה.

בכיר בסיעה מסר למיינט ירושלים: "נמרר למשה ליאון את החיים. מחכה לו אופוזיציה לוחמנית שתלווה בפעילות אזרחית בשכונות ומחאות המוניות שיתקיימו בכל הזדמנות".

מוקדם יותר השבוע, נפגשו ראש העירייה הנכנס משה ליאון ויו"ר התעוררות, עופר ברקוביץ במטרה לשלב את התעוררות בקואליציה המתגבשת.השניים סיכמו ביניהם בראשית הישיבה כי יש להניח מאחור את אירועי הבחירות ולנסות לדון בקואליציה במנותק ובאופן ענייני.

ברקוביץ הודיע כי הוא מייצג "גוש" של 9 חברים, הכולל את התעוררות, חביליו, ופורש סיעת אלקין, מר בן יוסף ודרש חלק יחסי בקואליציה המתגבשת. ליאון השיב לברקוביץ: "אשמח לשלב את התעוררות בקואליציה בדרך מכבדת וראויה המתאימה להישגים שלהם בבחירות. יחד עם זאת קיים פער בין תביעות הסף הגבוהות של התעוררות בין היכולת להיענות להן וביקש ממר ברקוביץ שהמו"מ ביניהם יימשך, ללא אולטימטום ודרישות סף אשר אינן מאפשרות המשך קיום מו"מ".

בסיעת התעוררות מסרו אז למיינט ירושלים: "למרות הרצון שלנו לשותפות, במהלך הפגישה עלה הרושם שפניו של ראש העיר הנבחר הם להשאיר את התעוררות באופוזיציה. ישנם חילוקי דעות מהותיים בנושא קווי היסוד של הקואליציה העירונית, עליהם לא נתפשר".