יעקב גולדשטיין, בעל דוכן הנקניקיות. צילום: לירן תמרי

עולה למתקפה: בעל עגלה ניידת לממכר נקניקיות הגיש לאחרונה תביעה כספית על סך 80 אלף שקלים נגד עיריית ירושלים, סגן היועץ המשפטי של העירייה וסגן הממונה על רישוי העסקים. הטענה: מתנכלים לו ופגועים בפרנסתו.

בעל הדוכן, יעקב גולדשטיין טוען בכתב התביעה כי העירייה פוגעת בהכנסותיו בכך שהיא משנה את תנאי הרישיון מעת לעת, מחרימה את העגלה למספר חודשים ומעניקה לו דוחות למרות שהוא אוחז ברישיון. עוד הוא טוען כי העירייה מונעת ממנו לעבוד בערבי יום שישי בעקבות לחץ של סיעות חרדיות המופעל על מקבלי ההחלטות, המבקשות למנוע חילול שבת, כדבריו.

"התובע חי את חייו ב-20 השנים האחרונות בפחד וחשש מתמשך שכל יום יכול להיות היום בו יוחרמו עגלתו ונקניקיותיו למשך חודשיים או שלושה, ואז יהא עליו להתחיל את מרוץ השדים הבירוקרטי להגיש עתירות ולרדוף אחרי בכירים בעירייה שיחזרו בהם מהגשת כתבי אישום ושיחזירו את סחורתו", נכתב בכתב התביעה.

עוד הוסיף גולדשטיין בכתב התביעה: "התובע יטען כי כל הפעולות לרבות החרמות עגלות, רישום דוחות, הגשת כתבי אישום על בסיס טענות סרק, מניעת הנפקת רישיון בזמן, שינוי תנאי רישיון באופן שרירותי ללא שימוע, פגיעה בזכות העיסוק וביכולת להתקיים כלכלית, הן כולן פעולות שרשות מנהלית סבירה לא הייתה נוקטת בהן, והן חורגות מגדר אופן הפעולה המצופה מרשות מנהלית סבירה".

מהעירייה נמסר: "לתובע רישיון רוכלות במרחב הציבורי מזה שנים רבות. מקומות רוכלות ניתנים לשינוי או התאמות בהתאם למצב בשטח, ולרוכלים אין חזקה על שטח זה או אחר. בסמכות העירייה לקבוע את המיקום המדויק של דוכן הרוכלות.

"בעירייה התקבלו תלונות מהציבור הרחב כנגד מיקום ועיתוי הפעלת עגלת הרוכלות, ללא קשר לציבור החרדי; ובכך אנו מטפלים".