עו"ד יוסי חביליו. צילום: שלומי כהן

הסכסוך עולה מדרגה: יוסי חביליו, חבר המועצה החדש מטעם "מצילים את ירושלים" והיועץ המשפטי לשעבר של העירייה, הוציא היו (א') מכתב בהול בו הוא דורש מיו"ר הבית היהודי חגית משה, לשלם 50,000 שקלים ולהתנצל בפניו ולא - יתבע אותה בבית המשפט. בעקבות המכתב התנצלה משה: "אני מתנצלת מעומק ליבי וצר לי על אי ההבנה. יש להפריד בין האדם הציבורי לאדם הפרטי".

"ברצוני להודיע לך כי הדברים שנכתבו לגבי הינם שקר וכזב ועולים כדי פרסום לשון הרע בניגוד לדין", רשם חביליו במכתבו, "אני מעולם בימי חיי לא התייחדתי עם זכרם של המחבלים, לא ביום הזיכרון ולא בשום הזדמנות אחרת".

חביליו התייחס לטענות של משה, לפיהן בימי הזיכרון לחללי צה"ל הוא התייחד עם משפחות מחבלים פלסטיניים. חביליו פירט את הפגיעה במשפחתו השכולה שנעשתה בעקבות דבריה וטען ש"הדברים שכתבת פוגעים במשפחתי במיוחד שכן אני חלק ממשפחת השכול- ביום 1.1.2000 נהרג בעלה של אחותי רס"ן אמיר זוהר ז"ל, בעת שירות מילואים מירי מחבלים בסמוך ליריחו".

מכתב האזהרה של חביליו

"הינך נדרשת לאלתר, עוד היום, לפרסם התנצלות ברורה וחד משמעית", דרש חביליו, "את צריכה לכתוב כי את מתנצלת ומצטערת על עוגמת הנפש שנגרמה לי ולבני משפחתי. בנוסף, הנך נדרשת לפצות אותי בגין הפגיעה בשמי הטוב ב-50,000 שקלים".

"יודגש כי באם לא תפורסם ההתנצלות לאלתר באופן פומבי", סיים יו"ר 'מצילים את ירושלים', "בכוונתי להגיש תביעה לבית המשפט ובמצב כזה הסכום הנתבע יהיה גבוה הרבה יותר".

חגית משה מסרה בתגובה: "אני מבקשת להבהיר ולחדד כי הדברים שנכתבו בפוסט קודם והתייחסו ליוסי חבליו כמי שמתייחד ביום הזיכרון לחיילי צה"ל עם זכרם של המחבלים לא היו מדויקים. בשל אי הדיוק נגרמה עוגמת נפש למר חביליו ולבני משפחתו ועל כך אני מצרה.

"כוונת דבריי היתה כי עו"ד חביליו יצג בבית המשפט את הזכות לקיים שיח מקדים לטקס בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה בגלריית ברבור (נכס עירוני) שבו ניתן כבוד ומעמד זהה לחללי צה"ל ופעולות האיבה מחד ולמחבלים מאידך. הטקס הזה פגע פגיעה חמורה, שאינה ניתנת לתיאור ברגשותיהם של משפחות שכולות ואני כואבת את כאבם. לי באופן אישי היה קשה לפגוש בבית המשפט את עו"ד חביליו כשהוא בחר לייצג שם את אותו הטקס.

"כמובן שאני מתנצלת מעומק ליבי וצר לי על אי ההבנה. יש להפריד בין האדם הציבורי לאדם הפרטי".