הארנבת לפני השחיטה. צילום: פרטי

משטרת ישראל החלה בחקירה נגד המעורבים בניסוי השחיטה בבית הספר היסודי בצור באהר. כזכור, לפני כשבוע וחצי פרסמנו במיינט ירושלים על הניסוי, במהלכו הגיעו מורים לכיתה עם מספר ארנבות חיות. לאחר שהתלמידים שיחקו עם הארנבות, המורים שחטו אותן לעיני התלמידים והחלו בנתיחת הגופות כחלק משיעור מדעים. לאחר המקרה התלמידים לקחו סכינים יפנים וחיקו את המורים בחצר בית הספר. השבוע הודיעה המשטרה כי היא חוקרת את המעורבים במקרה, כולל מנהלת בית הספר.

בתוך כך, השבוע הוציאה "האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים" מכתב חריף למנח"י, בו הם מביעים זעזוע על המקרה. "אנו פונים אליכם בעקבות הידיעה המזעזעת שפורסמה באתר מיינט ירושלים", נרשם במכתב, "הנסיבות, כפי שפורסמו, הן חמורות ביותר. בעלי החיים הם יצורים חושבים, מרגישים ורוצים בחייהם. מי שמשספים את גרונם או הורגים אותם בדרכים אחרות, בוחרים להתעלם מעובדה זו. על פי חוזרי מנכ"ל (משרד החינוך) חל איסור לנתח ולהרוג בעלי חיים או לערוך בהם ניסויים שיש בהם התערבות פולשנית".

אורן בן יוסף, רכז פעולות השטח בארגון ומורה בתיכון בעצמו המשיך במכתב: "כמו כן, חוק צער בעלי חיים אוסר על עינוי, התאכזרות והתעללות בבעלי חיים. הדבר היחידי שהתלמידים רוכשים במעמד זה של הרג בעלי החיים בכיתתם הוא אטימות וקהות חושים לגבי האחר. כראייה לכך ניתן לראות כיצד התנהגו הילדים למחר, כך סופר בכתבה. אנו דורשים התייחסות רצינית לנושא חמור זה, אנו מבקשים להביא לבית הספר מרצים ואנשי חינוך על מנת שידברו עם תלמידים על חומרת המעשה".

"יופץ רענון נהלים לפעילות עם בעלי חיים בבתי הספר"

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "למינהל החינוך התקבלו מספר פניות בנוגע לבית הספר היסודי לבנים בצור באהר. פרטי המקרה נבדקו ויופץ רענון נהלים בנוגע לפעילות עם בעלי חיים בבתי הספר.נמשיך לפעול כתף לצד כתף עם הנהלת בית הספר וקהילת הורי בית הספר על מנת לאפשר לתלמידים שגרת לימודים שלווה ובטוחה".