בחירות בירושלים. צילום: יואב דודקביץ'

ראשי הסיעות שנבחרו למועצת העירייה צפויים להגיש הבוקר (ראשון) פנייה דחופה לבית המשפט המחוזי בדרישה לקבוע דיון דחוף בעתירה שהגישה סיעת מרצ ירושלים על תוצאות הבחירות בעיר.

כזכור, בשבוע שעבר נחשף במיינט ירושלים כי משרד הפנים הקפיא את שכרם של אלפי עובדי מערכת הבחירות במטות המועמדים השונים למועצת העירייה, הסיבה: סיעת מרצ הגישה עתירה על תוצאות הבחירות והחוק קובע כי במידה והוגש ערעור - מימון הבחירות יוקפא.

הבוקר, כאמור, תוגש פנייה לבית המשפט, על מנת שזה יקבע דיון דחוף בעתירה, במטרה לשחרר את הכספים שמיועדים לעובדי הסיעות. מי שצפוי להגיש את הבקשה הוא חבר המועצה עו"ד יוסי חביליו (מצילים את ירושלים) שאסף בסוף השבוע את חתימותיהם של חברי המועצה שהצטרפו לבקשה הדחופה.

יוסי חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

"הסיטואציה שנוצרה היא בלתי נסבלת", אומר חביליו בשיחה עם מיינט ירושלים. לדבריו, "ישנם מאות ספקים שמצפים לקבל את כספם, העיכוב עלול להוביל את חלקם לפשיטת רגל. זו קטסטרופה שיש לפתור אותה ויפה שעה אחת קודם. נבקש מבית המשפט לקיים את הדיון בעתירה שהוגשה על ידי סיעת מרצ כדי לסיים את הסאגה הזאת בהקדם".

לפי החוק, גם אם הדיון יתקיים בימים הקרובים, הכספים ישולמו רק 20 יום לאחר מתן ההחלטה על ידי בית המשפט. בעניין הזה חביליו מתכוון לפנות לרוני חזקיהו, החשב הכללי במשרד האוצר. "נבקש ממנו לפחות לוותר על ההמתנה של 20 ימים, או שימצא פתרון אחר. הדבר הזה חייב להיפתר", אומר חביליו.

גם בסיעת התעוררות קוראים לבית המשפט לקיים דיון מיידי בעתירה של סיעת מרצ. "אין לאפשר פגיעה בעשרות ספקים", אמרו בסיעה. "להקפאת הכספים ואי העברתם לסיעות, יש השלכות חמורות על הספקים, מבחינת מיסוי ותזרים.

"גם ככה מנגנון התשלום של המדינה בבחירות לרשויות מקומיות מורכב, הסיטואציה הנוכחית גורמת עוגמת נפש ופגיעה כספית לסיעות ולספקים, בעקבות המעבר משנת תקציב אחת לשנייה. על המדינה, שר הפנים ושרת המשפטים, למצוא הפיתרון הנכון למציאות עגומה שנוצרה".

ובינתיים, יו"ר סיעת הליכוד בעיר, עו"ד אלישע פלג, מגלגל את האשמה בחזרה ליו"ר סיעת מרצ, לורה ורטון, וקורא לראש העירייה משה ליאון להשאיר את ורטון באופוזיציה. "היא מעכבת את שכרם של אלפי עובדים, אחת כזו לא ראויה לשבת בקואליציה", אומר פלג. לדבריו, "הייתה לה אפשרות לבקש לעבור על הפרוטוקולים לפני הפנייה לביהמ"ש, לוועדת הבחירות יש סדר יום עמוס, אז עכשיו שהעובדים ישלמו את המחיר? מישהו מבין בכלל את הנזק שהעתירה הזאת גורמת? יש פה סיעות שאין להם מפלגת אם ארצית ואין להם מאיפה לשלם את המיליונים הללו".

חברת המועצה ד"ר לורה ורטון מסרה בתגובה לדברי אלישע פלג: "צר לנו מאוד על הסחבת במשרד הפנים ועל הנוהל שפוגע בעובדים. אנו מקווים שהעתירה תעזור לזרז את הטיפול בפנייתנו".

תגובת משרד הפנים תפורסם לכשתתקבל.