אהרון רמתי. צילום: יואב דודקביץ'

אהרן רמתי, החשוד בניהול כת בשכונת גאולה נגדו הוגשה אתמול הצהרת תובע, שוחרר למעצר בית. זאת בניגוד להחלטת בית משפט השלום אתמול, לפיה רמתי יוותר במעצר עד הגשת כתב האישום נגדו.

בהחלטה שהתקבלה היום, נקבע כי רמתי יישאר במעצר בית למשך 30 ימים, בבית קרובי משפחתו מחוץ לעיר ירושלים. הפרקליטות לא התנגדה להחלטת השחרור.

עם זאת, ביום ראשון הקרוב צפוי להיות מוגש כתב האישום נגדו, ועמו יתכן ותוגש בקשה למעצרו עד תום הליכים, או לשינוי תנאי מעצר הבית בהם הוא מצוי.

הצהרת התובע שהוגשה אתמול נגד רמתי כללה את כלל העבירות בגינן נחשד: החזקה בתנאי עבדות, עושק, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפת קטין, בעילת אישה מעל גיל 18 תוך ניצול.

כזכור, רמתי נחקר מזה כחודש בגין ניהול כת בשכונת גאולה בירושלים. על פי החשד, רמתי עמד בראש כת בה נמצאו כ-50 נשים, ומספר מילדיהם של הנשים, בגילאי 5-11. המשטרה פשטה על המקום, בו על פי החשד נוהל סמינר, עם מעצרו של רמתי, וגבתה מאז עדויות מכ-120 מעורבים, ביניהם כ-60 נשים ששהו בסמינר.

עו"ד אילן כהן, סנגורו של רמתי, מסר בתגובה לקבלת הערר: "בעקבות ערר שהגשנו היום לבית המשפט המחוזי, הלקוח שלי שוחרר למעצר בית. כפי שאמרנו מלכתחילה, בתיק הזה לא היה שום מקום לפתיחת חקירה פלילית, ובוודאי שלא מקום לעשות אותה תחת תנאי מעצר. גם היום, כשלושה שבועות לאחר שהלקוח שלי עצור, הבנות נמצאות בדירה מיוזמתן ומרצונן, ומנהלות שם משק בית. אני תקווה שהפרקליטות תנצל את הימים האלה כדי לבחון שוב את תיק החשדות ולהורות על סגירתו".