אחת האבנים שנזרקו לעבר לוחמי האש. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

פחות משבוע מאז הותקפו לוחמי האש במאה שערים, היום אחר הצהריים (ג') עת שכיבוי מבנה נטוש שהוצת בגבעת שאול.

"מיד עם הגעת לוחמי האש לשכונה, החלו להתגודד סביבם עשרות ילדים ובני נוער, הפריעו למלאכת הכיבוי, הוציאו ציוד מציל חיים מרכבי הכיבוי וזרקו אותו, קרעו את זרנוקי המים בזמן שלוחמי האש היו בתוך המבנה הבוער וסיכנו בכך את שלום לוחמי האש שעסקו בהשתלטות וכיבוי שריפת המבנה", מספרים בכבאות והצלה במחוז ירושלים.

עוד מספרים בכבאות כי כשפנו לוחמי האש אל הנערים והילדים וביקשו מהם לחדול ממעשיהם, הם החלו הללו לתקוף את לוחמי האש בקללות ובשלב מסוים החלו אף ליידות לעברם מטר של אבנים וחפצים. לוחמי האש נאלצו לסגת תחת מטר האבנים אל תוך בית של שכן המתגורר ברחוב, ולהמתין שם עד יעבור זעם.

מפקד צוות הכיבוי שגונן בגופו על מתנדבי הכיבוי וההצלה שסייעו ללוחמי האש, ספג אבן גדולה בכתפו, ורק במזל לא נפגע מפקד הצוות בצורה קשה מהאבן.

מכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה, את התופעה החמורה בה מתירים לעצמם אזרחים, לרבות בני נוער וילדים קטנים לתקוף את לוחמי האש הבאים להציל חיים ורכוש בצורה אלימה, להזיק לציוד הכיבוי היקר ומציל החיים, ולגדף במילים קשות את לוחמי האש שבאים להגן עליהם, על משפחתם ועל אנשי הקהילה שלהם.

"באגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים מתכוונים לעמוד על כך, שאזרחים התוקפים בצורה פראית את צוותי הכיבוי, יועמדו לדין ויענשו בהתאם לחוק. עוד בכוונת הכבאות לתבוע באופן אישי כל אדם שיתקוף את לוחמי האש.

"יחד עם זאת, מדגישים בכבאות והצלה מחוז ירושלים כי ארועים חמורים ואלימים אלו, לא ירתיעו את לוחמי האש, אשר ימשיכו לתת שירות מבצעי מיטבי לכל תושבי ירושלים במטרה להגן על חיי אדם ורכוש".