הבובה שנתלתה ברחוב יחזקאל. צילום: דוברות המשטרה

בפעם השנייה השבוע: שוטרים הורידו שתי בובות בדמות חייל שנתלתה ברחוב יחזקאל במאה שערים כאות מחאה על חוק הגיוס. מאוחר יותר נתלתה בובה נוספת בכיכר השבת אותה השוטרים גם הורידו. בעקבות האירוע נפתחה חקירת משטרה לאיתור המעורבים.

"משטרת ישראל לא תאפשר כל אירוע שיש בו סממן של פגיעה בלובשי המדים ותפעל בנחישות ובכלל האמצעים לאתר את אלו אשר ידם במעשים אלו", נמסר מהמשטרה.

בובת החייל השנייה שנתלתה. כיכר השבת. צילום: דוברות המשטרה

כיכר השבת. צילום: דוברות המשטרה

במוצאי שבת תלו חרדים בובת חייל על גג בית במאה שערים. לוחמי האש באמצעות מנוף כיבוי וחילוץ הורידו אותה מהמקום. במהלך האירוע הם נתקלו בקריאות נאצה קשות מצד התושבים ואף הושלכו לעברם חפצים. המשטרה: "לא נאפשר כל אירוע שיש בו סממן של פגיעה בלובשי המדים"

בשנה האחרונה אירעו עשרות מקרים בהם הוטרדו חיילים חרדי וחילונים כאשר עברו בשכונה, חלקם חולצו על ידי תושבים וחלקם חולצו על ידי השוטרים. בשנה שעברה, בחג הפורים, נתלו מספר בובות בדמות חייל חרדי בחבל על גג בית בשכונת מאה שערים בירושלים. מאוחר יותר נמצאה בובת חייל חרדי במדי נח"ל ברחוב חיים עוזר באותה שכונה. לקראת כניסת שבת איתרה המשטרה בשכונת רמת אשכול ברחוב מעבר המיתלה בחלון אחת הדירות בובה נוספת. מספר חודשים קודם לכן שרפו חרדים קיצונים בובת חייל במדורת ל"ג בעומר.