רחוב בצלאל. הגיע הזמן. צילום: ענר גרין

פנים חדשות רחוב הישן: בעוד מספר שבועות יחלו עבודות מקיפות לשיפוץ רחוב בצלאל. הפרויקט יכלול  ריצוף המדרכות, ביטול השיפועים התלולים המקשים כיום על מעבר עגלות ילדים, החלפת תאורת רחוב, התקנת גדרות, גינון ושתילת עצים. בסופן של העבודות, הצפויות להמשך כשלושה חודשים, ירובד מחדש גם הכביש עצמו. על הדרך הוחלט,

בסיור שנערך במקום בשבוע שעבר הוחלט להיפרד לשלום מהטלפונים הציבוריים הארכאיים,  שממוקמים כיום לאורך הרחוב ורובם ככולם כבר אינו שמיש כלל. כמו כן הוחלט להציב בקצות המדרכות עמודים למניעת חנייה על המדרכות. הסדרי החנייה הקיימים לתושבים באמצעות תווים אזוריים יישמרו כשהיו.העבודות נעשות בתיאום מינהל תפעול בעייריה ובשיתוף מינהל קהילתי לב העיר. כמו כן התושבים המתגוררים במקום והציבור הרחב נקראים להציע הצעות ייעול ושדרוגים ההצעות יבחנו במטרה לשלבם במהלך העבודות בשטח, אז במידה ויש לכם רעיון אופרטיבי זאת ההזדמנות.

פרט למקטע התחתון של הרחוב, בצומת שדרות בן צבי, שם יידרשו לעשות עבודות לילה וסגירת הכביש למספר שעות - העבודות אינן אמורות להפריע למהלך התנועה של כלי הרכב וגם לא לתנועת הולכי רגל שתופנה לצידו השני של הרחוב.

יו"ר מינהל קהילתי 'לב העיר' ד"ר אופיר לנג: "במסגרת התכנית מיפינו שורה של נקודות מוזנחות הדורשות טיפול ופיתוח, מעבר לשיפוץ הכולל של רחוב בצלאל. אנו מזמינים את התושבים לשתף אותנו ברעיונות לפיתוח המרחב והנקודות המוזנחות ברחוב על מנת שנוכל לבחון אותן במסגרת התכנית, החל מגינון, הצבת מתקנים וריהוט רחוב ובכלל זה הצעות ויוזמות שייתנו מענה לצרכים של תושבי האזור".