סילוואן. צילום: shutterstock

למרות ההמלצות נגד: ברוב של 8 קולות אושרה הערב (ב') קריאת רחובות על שם רבנים בכפר התימנים בסילוואן בוועדת השמות העירונית כפי שפרסמנו לראשונה במיינט ירושלים. בין התומכים: ראש העירייה משה ליאון. נגד ההצעה הצביעו: עו"ד יוסי חביליו ולורה ורטון, ושניים נמנעו מההצבעה: אליעזר ראוכברגר ויהודה בן יוסף.

שמות הרחובות שאושרו: הרב מדמוני, הרב אברהם אלנדף, הרב יחיא יצחק הלוי, ועזרת נידחים. כמו כן, אושר גם הרחוב בשם עברי 'מצפה בחורים' בראס אל עמוד.

הוועדה המייעצת לועדת השמות העירונית יצאה נגד היוזמה וקראה גם כן לדחות את אישורה. הוועדה המייעצת טענה בן השאר כי לא ראוי לקרוא לרחובות בסילוואן בשמות יהודיים של רבנים כשרובן המכריע מיושב בתושבים ערביים וכי הדבר יביא למתיחות מיותרת וממילא לא יהיה בשימוש התושבים במקום. 

נציגי סיעת "דגל התורה", מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר וחבר המועצה משה גורא, נמנעו בהצבעה על חלק מהשמות, ובחלק אחר תמכו.

באדום: השמות המוצעים. באדיבות עיריית ירושלים

ראוכברגר: "אני לא חושב שיש עניין דווקא לקרוא שמות יהודיים מובהקים באיזורים ערבים. זה עלול לגרום לתסיסה, ריב ומדון. לכן בשמות יחסית נייטראלים תמכנו, ואילו בשמות אחרים נמנענו. מדובר בהחלט בשמות ראויים, ואפשר למצוא להם מקום באיזורים אחרים. ירושלים גדולה והולכת לגדול עוד הרבה יותר בשנים הקרובות, עם שכונות חדשות ואזורים חדשים שיבנו, ויהיו הרבה רחובות להנצחה".

חבר המועצה, יהודה בן יוסף שנמנע מההצבעה מסר: "יש טיעונים לכאן ולכן לכן החלטתי להימנע".

עו"ד חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

עו"ד יוסי חביליו שהצביע נגד ההצעה: "התנגדתי נחרצות להצעה מדובר בפרובוקציה נגד הערבים שתעורר מדנים ללא כל תועלת. לצערי לא הצלחתי לשכנע את הוועדה, רק לורה ורטון התנגדה יחד איתי, וגם נציג התעוררות הפלורליסטית תמך בהצעה".