בר הז'בוטינסקי. צילום: אדווה חולי

כבר 5 שנים ששיאון פאר ומשה אבוטבול, הבעלים של בר הז'בוטיסקי ברחוב בן שטח, יודעים שזה רק עניין של זמן עד שיאלצו לסגור את מה שהפך, עם השנים, להיות מוסד בעיר. "לא עשינו את זה ממקום של הפסדים כלכליים", מסר פאר למיינט ירושלים.

בחצי השנה האחרונה הלך והתגבש נוסח של מה שהם פרסמו השבוע בעמוד הפייסבוק שלהם- פוסט פרידה."אחרי אינסוף שמועות, חצאי אמיתות, מחשבות והתלבטויות והמון רעש מסביב החלטנו לספר לכם את האמת- כי במשפחה כמו במשפחה, מדברים על הכל", הם כתבו לעוקביהם.

בשיחה עם מיינט ירושלים, הרחיב פאר את ההסבר שנתנו בעמוד הפייסבוק. לדבריו, כבר לפני חמש שנים קיבלו פניה מטעם בעלת הנכס אשר ביקשה להכניס לחוזה סעיף של כשרות לפיו המקום יפעל עם תעודת כשרות, מה שמחייב השגחה על האוכל וכמובן, סגירה בשבת.

במשך השנים, בין אם דרך בית המשפט ובין אם דרך שיחות אישיות, הצליחו הבעלים לדחות את הקץ אך כעת, לקראת חידוש החוזה לשנת 2019, הבינו כי לא נותר להם אלא להיפרד מהמקום אותו הפעילו זה יותר מעשור.

הפוסט של בעלי העסק. צילום מסך מעמוד הפייסבוק

"העסק היה רווחי ואני מאמין שמי שיכנס אליו אחרינו ימשיך להרוויח גם במתכונת כשרה", אמר פאר, "זאת פשוט לא האג'נדה שלנו, לא הקהל ולא מה שאנחנו מאחלים לעיר הזאת. אנחנו יודעים שצריך לנתק רגש מעסקים, אבל זה גדול מאיתנו". עם זאת, הבעלים לא מכחישים כי סופי השבוע היו עוגן כלכלי חזק מאוד למקום.

לדבריהם של הבעלים, מדובר בסופה של תקופה אך כעת עומדים בפניהם הרבה רעיונות חדשים, הצעות ואופציות אותם הם בוחנים בימים אלה בזהירות רבה. "אנחנו לא מספידים את עצמנו, אבל לא קל להיכנס לסיבוב נוסף ולבנות שוב הכל מאפס. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני", אמר פאר.

בשבועיים הקרובים, כך מבטיחים הבעלים, יעבוד המקום במתכונת מלאה ובערב הפרידה ככל הנראה תיערך במקום מסיבת פרידה חגיגית.