החיילים הירושלמים שעושים חיל: 120 מצטייני צה"ל מקבלים אות מנשיא המדינה בכל שנה בטקס חגיגי במיוחד ביום העצמאות. 120 חיילים וחיילות, קצינים וקצינות, נגדים ונגדות ממגוון ישובים ברחבי הארץ, שהיוו דוגמא לחיילים האחרים ביחידתם, כאשר שבעה מתוכם מגיעים מעיר הבירה. הכירו את שבעת המצטיינים הירושלמים:

דניאל מלדה. צילום: דובר צה"ל

שם: דניאל מלדה

דרג: סמ"ר

חיל: רגלים

תפקיד: לוחם בגדוד הסיור של חטיבת גולני

סמ"ר דניאל מלדה התגייס בנובמבר 2016 לחטיבת גולני. לאחר טירונות ואימון מתקדם, הצטרף לגדוד הסיור של החטיבה. "סמ"ר מלדה הוא בוגר מסלול הכשרה ייחודי ומאתגר. כמו כן, מפגין יכולות מקצועיות מרשימות, בעל כושר ארגון וניהול, מוביל משימות ומבצען עד תום. בנוסף רותם חבריו לכל פעילות, מסור, ערכי, ממושמע ומשמש דוגמא ומופת לכלל חיילי היחידה", נמסר.

 עדן קפאל. צילום: דובר צה"ל

שם: עדן קפאל

דרג: סמ"ר

חיל: תותחנים

תפקיד: חובשת קרבית ב"חטיבת האש"

סמ"ר עדן קפאל התגייסה בינואר 2017 ומשרתת כלוחמת וחובשת פלוגתית בגדוד 334 של חטיבת האש. "היא מבצעת את תפקידה על הצד הטוב ביותר תוך גילוי אחריות, יוזמה ומסירות. כמו כן עצמאית במילוי משימותיה, שאפתנית ובעל מוטיבציה להצליח. שרותה מאופיין בדאגה לפרט ובהצטיינות בכל תחומי אחריותה. עדן נכונה להתנדב ולעזור ואהודה על מפקדי וחיילי היחידה", נמסר.

 סמלת  אידיליה דוויק. צילום: דובר צה"ל

שם:  אידיליה דוויק

דרג: סמלת

חיל: מודיעין

תפקיד: חיילת באגף התקשוב וההגנה בסייבר

סמלת דוויק התגייסה ביולי 2017 המשרתת באגף התקשוב וההגנה בסייבר. טרם גיוסה למדה בתיכון בירושלים והיתה חניכה בתנועת הצופים. על התפקיד היא סיפרה: "הוא גרם לי לשנות דרך חשיבה, לקחת הכל בפרופורציות, גרם לשינוי פרספקטיבה ולעשות הכל בדרך הטובה ביותר. השירות גרם לי מאוד להבין את המשמעות שיש לי בתפקיד ובמדינה".

"היא חרוצה ומסורה, בוגרת ויסודית. כמו כן מבצעת תפקיד מאתגר הדורש בגרות ומקצועיות תוך ירידה לפרטים. אידיליה חונכת ומסייעת בהכשרה לתפקיד של חיילים חדשים ביחידתה. כמו כן מובילה משימות באופן מעורר הערכה, מגלה יוזמה ומעורבות בחיי היחידה ומהווה דוגמא ומופת", נמסר.

 קיטי ריימונד. צילום: דובר צה"ל

שם: קיטי ריימונד

דרג: רב"ט

חיל: חיל האיסוף הקרבי

תפקיד: תצפיתנית בגדוד "ניצן"

רב"ט קיטי ריימונד (24) נולדה בבריטניה ועלתה ארצה לפני ארבע שנים עם אחותה מתוך רצון לתרום את חלקה למדינה ותחושת ציונות ואהבת הארץ. ריימונד בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת ווסטמינסטר. באפריל 2018 התגייסה לצה"ל וחתמה קבע מספר חודשים. באחת מן המשמרות שלה בחמ"ל הייתה מעורבת בסיכול נסיון חדירה לשטח הארץ.

"קיטי מבצעת את תפקידה במקצועיות וביסודיות יוצאות דופן תוך ראייה מרחבית ושיתוף פעולה עם גורמים רבים בגזרה בהם מפגינה בגרות וקור רוח. היא ערכית, מסורה, חברותית ובעלת יחסי אנוש מצוינים", נמסר.

מעיין צבי. צילום: דובר צה"ל

שם: מעיין צבי

דרגה: רב"ט

חיל: חיל הרגלים

תפקיד: סמלת מבצעים באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה

רב"ט מעין צבי מוגדרת כחיילת בודדה וגדלה מילדות במשפחת אומנה בירושלים. ביולי 2017 התגייסה לקורס מפקדי כיתות במערך מגל ועם סיום ההכשרה שובצה כמפקדת בבה"ד 20. כעבור מספר חודשים בתפקיד אותרה לפיקוד על מ"כים לעתיד. מעין פיקדה על קורס מ"כים במשך מחזור אחד ובהמשך שובצה בתפקידה הנוכחי - סמלת מבצעים בחמ"ל של זרוע היבשה.

"למרות קשיים מבית, ממלאת מעין את תפקידה באופן הראוי לשבח. היא מביאה לידי ביטוי יכולות אישיות גבוהות וכושר ארגון וניהול תוך ירידה לפרטים ושליטה בנתונים רבים. חברותית, אחראית, מסורה ומהווה דוגמא ומופת לכלל חיילי היחידה", נמסר.

רב"ט מיכל גולדברגר. צילום: דובר צה"ל

שם: מיכל גולדברגר

דרג: רב"ט

חיל: משרתת באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה

רב"ט מיכל גולדברגר (25)נולדה בארצות הברית ועלתה ארצה ב-2017 מתוך תחושת שליחות ורצון לתרום למדינה. היא בעלת תואר ראשון בהנדסת חשמל מאוניברסיטת פנסילבניה. עם גיוסה, שובצה מיכל באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. לאחר תקופה של כשלושה חודשים באגף, בה נחשפה למגוון יחידותיו השונות, ביקשה לעבור לשירות מלא באחת מהן עקב רצונה לתרום בצורה המירבית בשירותה. 

"מיכל מובילה מחקר פורץ דרך באופן כמעט בלעדי. במהלך שירותה השיגה קפיצת מדרגה בפיתוח לתהליך מסוים על בסיס מערכת איתה היא עובדת.

"היא מבצעת תפקיד אחראי, ייחודי ומאתגר הנמצא בליבת העשייה תוך הפגנת יכולות אישיות מרשימות. כמו כן, מסורה, חברותית ואהודה על מפקדיה וחבריה ליחידה",  נמסר.

שםר'

דרגסמ"ר

זרוע: חיל היבשה

סמ"ר ר', נולד בצרפת ועלה ארצה ב-2014 מתוך תחושת שליחות, ציונות ואהבת האדמה. בצרפת הדריך בתנועת נוער יהודית וסיים שנת לימודים אקדמית. בטרם העלייה הוא היה בארץ מספר פעמים והחליט לעלות וללמוד מחקר רפואי. אחרי שנה בלימודים החליט להפסיקם ולהתגייס לצה"ל.

בינואר 2017 התגייס. אביו, גם הוא שירת בצבא וחזר לצרפת. תחילה התגייס לבסיס מחווה אלון, אחר כך המשיך את הלוחמה. לאחרונה נישא ר' לבחירת ליבו.

"הוא לוקח חלק בפעילויות מבצעיות רבות מהן מפגין בגרות, קור רוח ועבודת צוות. כמו כן, משקיע בכל משימה ומגיע להישגים מרשימים. הוא תורם רבות לרוח הרעות והלכידות ביחידה, נכון תמיד לסייע ולעזור ומהווה דוגמא ומופת", נמסר.